X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus w Rosji. Doroczna defilada wojskowa już w czerwcu?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 17:05
Prezydent Rosji polecił zorganizowanie 24 czerwca defilady wojskowej na Placu Czerwonym w Moskwie. Władimir Putin chce też, aby 26 czerwca tysiące Rosjan przemaszerowało ulicami swoich miast, niosąc portrety krewnych, którzy walczyli na frontach II wojny światowej.
Audio
  • Prezydent Rosji o dorocznej defiladzie wojskowej upamiętniającej zwycięstwo nad Niemcami - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: Frederic Legrand - COMEO/ Shutterstock

Rosyjska opozycja krytycznie ocenia decyzje prezydenta i przypomina, że Rosja zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem liczby zakażonych koronawirusem. Według ostatnich danych zarejestrowano w tym kraju ponad 362 tysiące chorych na COVID-19.

Zdaniem opozycyjnych polityków obóz władzy liczy, że dzięki takim działaniom wzrośnie zaufanie społeczne do Władimira Putina. - Kreml panikuje - stwierdził w rozmowie z Radiem Svoboda politolog Moskiewskiego Centrum Carnegie Andriej Kolesnikow. - Wszystkie parametry wskazują, że notowania Putina wolno, ale konsekwentnie pełzną w dół i z tym związana jest histeria na Kremlu. Nie wiem, czy taka tendencja się utrzyma, czy będzie odskok, ale jego rankingi spadają - podkreślił rosyjski ekspert.

W ostatnich sondażach przeprowadzonych przez Centrum Analityczne Jurija Lewady, politykę prezydenta akceptuje 59 procent Rosjan. To najgorszy rezultat od początku sprawowania władzy przez Władimira Putina.

Radio Svoboda zwraca uwagę, że od początku pandemii koronawirusa, prezydent Rosji unika bezpośredniej odpowiedzialności za podejmowanie niepopularnych decyzji, dotyczących ograniczeń i społecznej izolacji. Zdaniem rozgłośni, defilada wojskowa z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej może być dla Władimira Putina pretekstem do propagandowego ogłoszenia końca epidemii.

mg

Czytaj także

W Rosji fałszowane są dane o śmiertelności COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 13:38
W Rosji ukrywane są prawdziwe dane dotyczące liczby zgonów, pacjentów zakażonych koronawirusem - alarmują rosyjscy lekarze. Śledztwo w tej sprawie przeprowadzili dziennikarze portalu "Meduza". Według ostatnich danych, w Rosji na ponad 262 tysiące zakażonych, zarejestrowano 2418 zgonów osób chorych na COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Putin w czasie pandemii oddalił się w "samoizolację polityczną”

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 09:02
Na tle rosyjskich urzędników odpowiedzialnych za walkę z pandemią prezydent Władimir Putin odbierany jest jako pozostający w swego rodzaju "samoizolacji politycznej", na jego niekorzyść działa też spóźniona pomoc państwa - mówi politolog Andriej Kolesnikow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opublikowano raport o wojnie informacyjnej i propagandzie historycznej Rosji

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 11:18
Polacy mają dość powszechny kontakt z propagandą historyczną Rosji, jednak wzbudza ona negatywne emocje i jest przez nich odrzucana na poziomie racjonalnym - to jeden z wniosków opublikowanego w środę raportu "Wojna informacyjna i propaganda historyczna".
rozwiń zwiń