Decyzja UE: polskie miasta nie dostaną pieniędzy ze względu na "strefy wolne od LGBTI"
Unijna komisarz ds. równości Helena Dalli poinformowała, że odrzucono sześć wniosków o środki na projekty w ramach unijnego programu "Partnerstwo miast". W ich składanie, jak poinformowała komisarz, zaangażowane były polskie władze lokalne, które przyjęły rezolucje dotyczące "stref wolnych od LGBTI" lub "praw rodzinnych".
2020-07-28, 23:50
- Unia Europejska odrzuciła sześć wniosków o środki na projekty w ramach unijnego programu "Partnerstwo miast"
- Wizerunek Polski jako kraju, w którym homoseksualiści są dyskryminowani, wielokrotnie przewijał się w wypowiedziach i działaniach aktywistów partii opozycyjnych i środowisk lewicowych
- Część z tych działań była już wcześniej obiektem zainteresowania polityków unijnych
"Państwa członkowskie i władze państwowe muszą szanować unijne wartości i prawa podstawowe. Dlatego sześć wniosków o partnerstwo miast, w których składanie były zaangażowane polskie władze, które przyjęły rezolucje dotyczące »stref wolnych od LGBTI« lub »praw rodzinnych«, zostało odrzuconych" - napisała na Twitterze komisarz.
Powiązany Artykuł
Robert Tekieli: Polska potrzebuje strategii walki z inwazją tęczowej ideologii
Aktywiści opozycji i lewicy atakują Polskę
Wizerunek Polski jako kraju, w którym homoseksualiści są dyskryminowani, wielokrotnie przewijał się w wypowiedziach i działaniach aktywistów opozycji i lewicy. W listopadzie 2019 r. europoseł Wiosny Robert Biedroń mówił w Parlamencie Europejskim, że w Polsce są kawiarnie, do których homoseksualiści nie mają wstępu.
Kilka miesięcy temu głośno było o pojawiających się w zachodnich mediach tablicach z nazwami miejscowości, przy których umieszczono mniejsze znaki z napisem "strefa wolna od LGBT". W styczniu Guy Verhofstadt, belgijski europarlamentarzysta, przywódca liberalnej frakcji ALDE w PE, wezwał Komisję Europejską do "podjęcia natychmiastowych działań przeciwko polskim władzom" i ich "obrzydliwym praktykom". Jak się jednak okazało, tabliczki nie były inicjatywą lokalnych samorządów, a lewicowego aktywisty, który przygotował listę takich miejsc, gdzie rzekomo obowiązują takie "strefy".
- " Jesteśmy świadkami daleko posuniętej inżynierii". Prof. Grzegorz Kucharczyk o rewolucji kulturowej
- Wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Dzisiaj wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości
- Prof. Zybertowicz: środowiska lewicowe regularnie robią histerię z LGBT
W lutym, na spotkaniu z brytyjską Polonią w Londynie, kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła, że w Polsce istnieją miejscowości, "gdzie są znaki zakazu wjazdu dla osób o innej orientacji seksualnej".
Powiązany Artykuł
"Tak dla rodziny, nie dla gender". Nowa inicjatywa Ordo Iuris w obronie tradycyjnych wartości
Ponad 2 mln euro w budżecie "Partnerstwa Miast"
We wtorek KE przyjęła listę 127 projektów w ramach programu "Partnerstwo Miast", które łącznie otrzymały 2 mln 324 tys. 327 euro środków unijnych.
W ramach programu można było uzyskać dofinansowanie w wysokości do 25 tys. euro na projekty, które mobilizują obywateli na poziomie lokalnym do prowadzenia debat dotyczących konkretnych kwestii z europejskiej agendy politycznej. Program, jak informuje KE, promuje "uczestnictwo obywateli w procesie kształtowania polityki Unii" i rozwija "możliwości zaangażowania społecznego i wolontariatu na poziomie Unii".
W programie wnioskodawcami o środki i partnerami mogą być: miasta, władze miejskie, władze lokalne na innym szczeblu lub ich komitety do spraw partnerstwa bądź inne organizacje nienastawione na zysk, reprezentujące samorządy terytorialne.
REKLAMA
- Ochojska: zagłosuję na Trzaskowskiego, bo wprowadzi kartę LGBT w całym kraju
- "Rewolucja inspirowana marksizmem". Jan Maria Jackowski o LGBT
- Prof. Zybertowicz: środowiska lewicowe regularnie robią histerię z LGBT
W projekcie muszą brać udział władze miejskie z co najmniej dwóch krajów, z których co najmniej jeden jest państwem członkowskim UE. Partnerstwo miast musi mieć miejsce w jednym z krajów, które uczestniczą w projekcie.
Wśród 127 projektów wyłonionych w konkursie, środki otrzymały projekty, w które zaangażowały się polskie władze lokalne i organizacje: gmina Zator, gmina Dzierzkowice, miasto Opole, gmina Iwkowa, gmina Września, Sopot, gmina Niepołomice oraz Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół I LO im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku "Górka".
ks / PAP / PORTAL TVP.INFO / TWITTER
REKLAMA
REKLAMA