X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Uratowaliśmy wiele miejsc pracy". Minister rodziny o rządowym wsparciu w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 16:03
- W czasie pandemii koronawirusa zajmujemy się przede wszystkim ratowaniem miejsc pracy. Możemy spojrzeć z umiarkowanym optymizmem w przyszłość - mówiła w Polskim Radiu 24 minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: PR24/AK
1200_Maląg_TT.jpg
"Interwencja państwa okazała się skuteczna". Maląg o tarczy antykryzysowej

- Interwencja państwa w ramach tarcz antykryzysowej i finansowej okazała się skuteczna. Na ten cel przekazanych zostało ponad 130 mld zł, dzięki czemu polska gospodarka otrzymała wsparcie i ochroniono ponad 5 mln miejsc pracy - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, komentując dane GUS.

Czytaj także:

- W czasie pandemii koronawirusa zajmujemy się przede wszystkim ratowaniem miejsc pracy. Możemy spojrzeć z umiarkowanym optymizmem w przyszłość. Wszystkie działania, które podjęliśmy, kolejne tarcze antykryzysowe, doprowadziły do uratowania bardzo wielu miejsc pracy - mówiła minister na antenie Polskiego Radia 24.

Posłuchaj
13:48 [PR24] PR24 (mp3) 24 sierpień_2020_08_24-15-08-32_for_media.mp3 Marlena Maląg: przygotowaliśmy program bezpośredniego wsparcia dla domów pomocy społecznej (Temat dnia/Gość PR24)
lotnisko turystyka check in free shut 1200.jpg
Wiceminister rozwoju: drugą tarczę dla turystyki Sejm przyjmie we wrześniu

"Cały czas pamiętamy o rodzinach"

Marlena Maląg zaznaczyła, że "kolejne działania pomocowe to wsparcie dla poszczególnych branż:. - W przypadku branży turystycznej to Polski Bon Turystyczny. Cały czas pamiętamy o rodzinach. Program 500+ to wsparcie dla 6,5 mln dzieci - tłumaczyła.

- Przygotowaliśmy program bezpośredniego wsparcia dla domów pomocy społecznej - z jednej strony w zakupie środków ochrony indywidualnej, a z drugiej w postaci dodatków dla pracowników, którzy bezpośrednio opiekują się pensjonariuszami - zaznaczyła minister rodziny.

- Dzięki prowadzonej polityce senioralnej dbamy o to, by osoby starsze były jak najdłużej aktywne zawodowo. Tworzymy warunki umożliwiające wykorzystanie potencjału seniorów - dodała.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadziła: Anna Grabowska
Gość: Marlena Maląg (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)
Data emisji: 24.08.2020
Godzina emisji: 15.08

PR24/PAP
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci: bon turystyczny to unikalny pomysł na tle Europy

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 12:17
Problemy biur podróży występują nie tylko w związku z pandemią, ale też z innymi nieprzewidywalnymi klęskami. Należy zastanowić się też, czy państwo może być tak skonstruowane, że poszczególne sektory gospodarki są wspomagane w tak nadzwyczajny sposób jak branża turystyczna – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Marcin Roszkowski prezes Instytutu Jagiellońskiego
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie pula środków na pomoc dla firm. Dodatkowy mld zł na pożyczki

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 13:30
Uruchamiamy 1,1 mld zł ze środków Unii Europejskiej na pożyczki płynnościowe dla firm – poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Obecnie w ramach tego narzędzia dostępnych będzie 2,15 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najnowsze dane GUS: wzrost sprzedaży, więcej mieszkań, wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w górę

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 12:05
Sprzedaż detaliczna wzrosła o 3 proc. w ujęciu rok do roku. To pierwszy taki wzrost od czasu ogłoszenia w Polsce stanu epidemii i zamrożenia gospodarki. Wynik jest lepszy niż prognozy analityków. W pierwszym półroczu oddano także więcej mieszkań i poprawił się  wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury.
rozwiń zwiń