X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie wybaczymy". Kobiety manifestują w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 16:21
W stolicy Białorusi, w 21. dniu powyborczych protestów opozycji, służby porządkowe ogrodziły barierkami trzy centralne place miasta. Po południu w łańcuchu solidarności znów ustawiły się kobiety, a wsparli je zmotoryzowani.
Protest kobiet w Mińsku
Protest kobiet w MińskuFoto: tut.by/@tutby/Twitter (screen)

Panie i nieliczni mężczyźni zebrali się w okolicy Placu Zwycięstwa, tradycyjnie w białych lub jasnych ubraniach. Rozgłośnia "Euroradio" informuje, że w akcji uczestniczy kilka tysięcy ludzi.Kobiety trzymają w rękach białe kwiaty i białe wstążki na znak pokojowych przemian.

Posłuchaj
00:43 10600750_1.mp3 W Mińsku protestują kobiety. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
białoruś 1200 (2).jpg
Wybory na Białorusi. "Co najmniej 1/3 danych z komisji wyborczych była sfałszowana"

"Nie wybaczymy"

Przed kobiecym łańcuchem solidarności przejechało zwartą grupą i trąbiąc około stu motocyklistów. Niektórzy z nich mieli tradycyjne biało-czerwono-białe flagi białoruskie.

Zaraz potem na miejsce protestu podjechało kilka "więźniarek" - samochodów do przewozu więźniów. Z pojazdów wyszli funkcjonariuszy milicyjnego OMON-u i dokonali pierwszych zatrzymań. Kobiety zaczęły skandować "Nie wybaczymy".

Czytaj także:

Zatrzymany dziennikarz

Reporter Radia Swaboda, który w sobotę prowadził transmisję na żywoz protestu, został zatrzymany. Wraz z reporterem Alesiem Pileckim zatrzymany został operator.

Na nagraniu widać, że zatrzymania dokonał mężczyzna w czarnym stroju cywilnym. Milicja zablokowała drogę do centrum miasta i uniemożliwiła uczestnikom marsz w kierunku Placu Niepodległości. Pojawiają się także informacje o zatrzymaniach mężczyzn, uczestniczących w proteście.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: zatrzymano dwoje członków Rady Koordynacyjnej, m.in. współpracowniczkę Cichanouskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 11:05
Dwie osoby należące do prezydium białoruskiej opozycyjnej Rady Koordynacyjnej zostały zatrzymane w poniedziałek rano przez OMON - podało Radio Swoboda. Zatrzymani to Wolha Kawalkawa i Siarhiej Dyleuski. Do interwencji milicyjnego OMON-u doszło koło wejścia do mińskiej fabryki traktorów MTZ.
rozwiń zwiń