X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Naruszenia prawa wyborczego już nikogo nie dziwią". Dr Bryc o wyborach w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 20:55
- Władze trzymają się stanowiska, ze drobiazgi nie mają znaczenia, jednocześnie przestrzegają przed fałszywymi informacjami o złamaniach prawa wyborczego, bądź problemach stwarzanym niezależnym obserwatorom - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Wybory przebiegają w warunkach pandemii koronawirusa, podczas której władze zmieniły ustawodawstwo wyborcze.
Wybory przebiegają w warunkach pandemii koronawirusa, podczas której władze zmieniły ustawodawstwo wyborcze. Foto: PA/SERGEI ILNITSKY

W Rosji trwają w niedzielę wybory regionalne i lokalne różnego szczebla, organizowane w ustawowym wspólnym dniu głosowania.

wybory rosja 1200.jpg
Opozycja mówi o fałszerstwach. Rosjanie wybierają władze lokalne

Mieszkańcy 11 regionów w niedzielę wybierają deputowanych regionalnych zgromadzeń ustawodawczych. W 22 podmiotach FR przebiegać będą wybory radnych miejskich. Odbywa się także wiele wyborów niższego szczebla – do organów samorządu dzielnic, okręgów miejskich, mniejszych miejscowości.

Posłuchaj
25:12 PR24_MPLS 2020_09_13-19-33-37.mp3 13.09.2020 Dr Agnieszka Bryc (Polskie Radio 24 / Świat w powiększeniu)

 Dr Agnieszka Bryc przypominała, że naruszenia wyboczę miały miejsce także we wcześniejszych wyborach, które również odbyły się na poziomie regionalnym. - Doniesienia niezależnych obserwatorów i aktywistów opozycji rosyjskiej mówią o tysiącach naruszeń prawa wyborczego. One nas nie dziwią, natomiast stanowisko władz rosyjskich jest bardzo jasne, już w ciągu dnia jej szefowa mówiła, że nie zanotowano żadnych poważnych naruszeń. (…) W każdych wyborach powtarza się ta sama historia, mamy szereg naruszeń, które już nikogo nie dziwią - podkreślała.

Wybory przebiegają w warunkach pandemii koronawirusa, podczas której władze zmieniły ustawodawstwo wyborcze. 

Jedną z nowości wprowadzonych podczas pandemii to możliwość głosowania poza lokalami wyborczymi – oficjalnie ze względu na sytuację epidemiczną i po to, by uniknąć gromadzenia się wyborców. Przepisy pozwalają na przeprowadzanie głosowania "poza lokalem do głosowania, na terenach i w miejscach nadających się do wyposażenia".

Media obwołały tę praktykę "głosowaniem na ławeczkach i pieńkach". W trakcie głosowania nad konstytucją udokumentowano bowiem fakty, gdy ludzie wypełniali karty do głosowania w prowizorycznych punktach – na podwórkach, a nawet w bagażnikach aut.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Świat w powiększeniu

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: dr Agnieszka Bryc

Data emisji: 12.09.2020

Godzina emisji: 18.35

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kolejny etap rozpadu Związku Sowieckiego". Jan Piekło o wydarzeniach na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 17:12
- Białoruś była najbardziej sowiecką republiką ZSRR, skansenem. Tam nadal funkcjonuje KGB i kult wielkiej wojny ojczyźnianej. Mam wrażenie, że w planie Kremla było zbudowanie bastionu sowietyzmu na granicy z UE - mówił w Polskim Radiu 24 były ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Kowal: wydarzenia za wschodnią granicą są powiązane z polską racją stanu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 11:24
- Kiedy zaczyna coś dziać się na wschodzie, to polska polityka trochę poważnieje i uciekamy od naszych dziecinnych sporów, bo widzimy, że to, co dzieje się za wschodnią granicą, jest powiązane z naszą racją stanu - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal (Platforma Obywatelska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alaksandr Milinkiewicz: Rosja chciałaby wymienić Łukaszenkę, jest nim zmęczona

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 21:05
- Stosunki Putin-Łukaszenka są fatalne. Oni się trzymają, bo Putin nie chce, żeby Białoruś odeszła, a Łukaszence chodzi o kwestie ekonomiczne. Tam żadnej miłości być nie może - powiedział w Polskim Radiu 24 Alaksandr Milinkiewicz, opozycjonista białoruski, b. kandydat na prezydenta Białorusi.
rozwiń zwiń