more_horiz
Wiadomości

Jan Mosiński: przed nami kolejne lata dobrych rządów dobrej zmiany

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 10:00
- Czekają nas kolejne dobre rządy: wyprowadzenie na ścieżkę wzrostu gospodarczego, pokonanie pandemii koronawirusa i powrót do normalności to jedne z priorytetów - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS) podczas audycji "Dwie Strony", w której udział wziął także Jarosław Rzepa (PSL).
Liderzy Zjednoczonej Prawicy
Liderzy Zjednoczonej Prawicy Foto: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Jan Mosiński wskazywał w Polskim Radiu 24, że niemal cała Polska oczekuje dziś na ogłoszenie nowego rządu dobrej zmiany. - Polacy chcieli, aby spór w Zjednoczonej Prawicy zakończył się jak najszybciej, a sondaże zdecydowanie pokazują, że nasi obywatele chcą, aby nadal rządziło Prawo i Sprawiedliwość - mówił.

Posłuchaj
22:42 PR24_MPLS 2020_09_30-08-06-27.mp3 Jan Mosiński: przed nami kolejne lata dobrych rządów dobrej zmiany (Dwie Strony)

 - Dobrze, że PiS, Porozumienie i Solidarna Polska zakończyły swój chocholi taniec. W Polsce mamy ważniejsze rzeczy. Dobrze, że rząd zostanie odchudzony, bo nigdy w historii nie mieliśmy tylu ministrów i wiceministrów - podkreślał z kolei Jarosław Rzepa z PSL.

chwedoruk663.jpg
"Niespodzianka goni niespodziankę". Politolog o możliwym składzie rządu Zjednoczonej Prawicy

"W naszej polityce możliwe jest wszystko"

Jarosław Rzepa przyznał, że martwi go trochę kandydat na ministra rolnictwa, "ponieważ jest twarzą ustawy o ochronie zwierząt". - Martwi mnie również to, że Polska jest na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o wydatkowanie środków z Unii Europejskiej na rolnictwo - powiedział.

- Podziwiam ministra Zbigniewa Ziobro. Nic nie stracił, przybyło mu kilka siwych włosów. Współczuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - dodał.

Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego, które od dłuższego czasu balansuje w sondażach na granicy progu wyborczego, próbował przekonywać, że rząd Zjednoczonej Prawicy nie przetrwa próby czasu. - Będzie dużo sporów i kłótni, będzie dużo zaskakujących zwrotów akcji. A osoby takie jak pan Czarnek w polskim rządzie zasiadać nie powinny. Ale w naszej polityce możliwe jest wszystko - powiedział.

kaczyński ziobro.jpg
"Nową formułę będzie trudno utrzymać". Publicyści o umowie koalicyjnej

"Polacy mogą żyć spokojnie"

Na oskarżenie pod adresem Przemysława Czarnka zareagował Jan Mosiński. - Każdemu, kto próbuje zdyskredytować prof. Czarnka, przypominam, że jego słowa dotyczyły obskurnego zdjęcia przedstawiającego nagich aktywistów LGBT na ulicy w centrum miasta, którym przyglądają się dzieci - odpowiedział.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości uspokoił zaniepokojonych i odesłał do projektu budżetu. - Gwarantujemy w tym trudnym czasie wzrost nakładów na służbę zdrowia, utrzymujemy programy społeczne, które nasi oponenci chcieli zlikwidować - mówił.

- Polacy mogą żyć spokojnie - dodał polityk.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Dwie strony"

Prowadząca: Eliza Olczyk

Goście: Jan Mosiński (PiS), Jarosław Rzepa (PSL)

Data emisji: 30.09.2020

Godzina: 08.06 

ks

Zobacz także

Zobacz także