X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jan Mosiński: przed nami kolejne lata dobrych rządów dobrej zmiany

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 10:00
- Czekają nas kolejne dobre rządy: wyprowadzenie na ścieżkę wzrostu gospodarczego, pokonanie pandemii koronawirusa i powrót do normalności to jedne z priorytetów - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS) podczas audycji "Dwie Strony", w której udział wziął także Jarosław Rzepa (PSL).
Liderzy Zjednoczonej Prawicy
Liderzy Zjednoczonej Prawicy Foto: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Jan Mosiński wskazywał w Polskim Radiu 24, że niemal cała Polska oczekuje dziś na ogłoszenie nowego rządu dobrej zmiany. - Polacy chcieli, aby spór w Zjednoczonej Prawicy zakończył się jak najszybciej, a sondaże zdecydowanie pokazują, że nasi obywatele chcą, aby nadal rządziło Prawo i Sprawiedliwość - mówił.

Posłuchaj
22:42 PR24_MPLS 2020_09_30-08-06-27.mp3 Jan Mosiński: przed nami kolejne lata dobrych rządów dobrej zmiany (Dwie Strony)

 - Dobrze, że PiS, Porozumienie i Solidarna Polska zakończyły swój chocholi taniec. W Polsce mamy ważniejsze rzeczy. Dobrze, że rząd zostanie odchudzony, bo nigdy w historii nie mieliśmy tylu ministrów i wiceministrów - podkreślał z kolei Jarosław Rzepa z PSL.

chwedoruk663.jpg
"Niespodzianka goni niespodziankę". Politolog o możliwym składzie rządu Zjednoczonej Prawicy

"W naszej polityce możliwe jest wszystko"

Jarosław Rzepa przyznał, że martwi go trochę kandydat na ministra rolnictwa, "ponieważ jest twarzą ustawy o ochronie zwierząt". - Martwi mnie również to, że Polska jest na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o wydatkowanie środków z Unii Europejskiej na rolnictwo - powiedział.

- Podziwiam ministra Zbigniewa Ziobro. Nic nie stracił, przybyło mu kilka siwych włosów. Współczuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - dodał.

Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego, które od dłuższego czasu balansuje w sondażach na granicy progu wyborczego, próbował przekonywać, że rząd Zjednoczonej Prawicy nie przetrwa próby czasu. - Będzie dużo sporów i kłótni, będzie dużo zaskakujących zwrotów akcji. A osoby takie jak pan Czarnek w polskim rządzie zasiadać nie powinny. Ale w naszej polityce możliwe jest wszystko - powiedział.

kaczyński ziobro.jpg
"Nową formułę będzie trudno utrzymać". Publicyści o umowie koalicyjnej

"Polacy mogą żyć spokojnie"

Na oskarżenie pod adresem Przemysława Czarnka zareagował Jan Mosiński. - Każdemu, kto próbuje zdyskredytować prof. Czarnka, przypominam, że jego słowa dotyczyły obskurnego zdjęcia przedstawiającego nagich aktywistów LGBT na ulicy w centrum miasta, którym przyglądają się dzieci - odpowiedział.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości uspokoił zaniepokojonych i odesłał do projektu budżetu. - Gwarantujemy w tym trudnym czasie wzrost nakładów na służbę zdrowia, utrzymujemy programy społeczne, które nasi oponenci chcieli zlikwidować - mówił.

- Polacy mogą żyć spokojnie - dodał polityk.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Dwie strony"

Prowadząca: Eliza Olczyk

Goście: Jan Mosiński (PiS), Jarosław Rzepa (PSL)

Data emisji: 30.09.2020

Godzina: 08.06 

ks

Czytaj także

"Powstanie bezpieczny bufor". Truskawa o możliwej obecności prezesa PiS w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 19:08
- Ważne jest to, co ten rząd ma zamiar w najbliższym czasie robić. Wejście Jarosława Kaczyńskiego do Rady Ministrów, o ile do niego dojdzie, niewątpliwie powinno wpłynąć na sprawność działania rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). Gościem audycji był również Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziś może dojść do prezentacji". Artur Soboń o składzie nowego rządu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 08:20
- Teraz pozostała już tylko kwestia tego, żeby premier przedstawił ten nowy rząd opinii publicznej. Wiele wskazuje na to, że dziś może dojść do prezentacji - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Dera: w trudnych czasach kryzysu pandemicznego musi być stabilna większość w parlamencie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 08:50
- Silny i stabilny rząd był obiecany w czasie ostatnich wyborów prezydenckich i wcześniej parlamentarnych, to realizacja jednej z naszych głównych obietnic złożonych obywatelom - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera minister w Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń