X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Maciej Drzonek o wywiadzie prezesa PiS: być może mamy do czynienia z pewną strategią negocjacyjną

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 08:56
- Jeśli tego typu wypowiedzi przyniosą dla Polski efekty w negocjacjach budżetowych, to będziemy oceniać je pozytywnie - mówił w Polskim Radiu 24 o wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego dla "Gazety Polskiej Codziennie" prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński Foto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" zagroził wetem unijnych wieloletnich ram finansowych oraz Funduszu Odbudowy.

twitter jarosław kaczyński free kaczynski free  1200.jpg
Dominika Ćosić: Jarosław Kaczyński wraca do gry, ale już nie z tylnego siedzenia

- Jeśli groźby i szantaże będą utrzymane, to my będziemy twardo bronić żywotnego interesu Polski. Weto. Non possumus. I tak będziemy działać wobec każdego, kto będzie stosował wobec nas jakieś wymuszenia. Powtórzę jeszcze raz - bo już to mówiłem - jesteśmy po dobrej stronie historii. To ci, którzy chcą nam odebrać suwerenność, narzucić jakieś swoje widzimisię, są na drodze do upadku - powiedział wicepremier.

Prof. Maciej Drzonek zaznaczył, że być może mamy do czynienia z pewną strategią negocjacyjną. - Można to oceniać pozytywnie lub negatywnie, ale ocena przyjdzie po efektach - stwierdził.

- W UE od dłuższego czasu przyjęto manierę, wg której nie wypada mówić o pewnych elementach proceduralnych. Warto jednak spojrzeć na kontekst, w którym ta wypowiedź pada, Polska jest de facto przypierana do ściany w kwestii budżetu i tzw. praworządności. Mówi się obecne nie o głosowaniu na zasadzie jednomyślności, ale większości. Takie kraje jak Polska czy Węgry mogą się czuć naciskane przez kraje Unii, która miała się przecież opierać na wspólnych uzgodnieniach - dodał politolog.

Posłuchaj
12:43 _PR24_AAC 2020_10_14-07-46-05.mp3 14.10.2020 prof. Maciej Drzonek (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Gość audycji zauważył także, że od wielu lat atmosfera we wspólnocie, z punktu widzenia takich krajów jak Polska czy Węgry, jest coraz trudniejsza. - Polska i Węgry są o tyle specyficznymi krajami, że np. w naszym kraju ta sama opcja polityczna wygrała dwa razy wybory, zarówno parlamentarne, jak i prezydenckie. Kwestionowanie tego wyniku wyborczego, a można odnieść takie wrażenie, że niektórzy politycy polscy i europejscy mają taki zamiar, jest nie na miejscu - podkreślał.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji. 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Prof. Maciej Drzonek

Data emisji: 14.10.2020

Godzina emisji: 7:47

PR24

Czytaj także

Powiązanie praworządności z funduszami. Sakiewicz: UE próbuje zrezygnować z demokracji

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 09:31
- Głosowania demokratyczne nie mogą powodować, że jeden będzie miał większe prawa niż drugi. Unia Europejska próbuje dziś zrezygnować z demokracji i narzucić sposób myślenia poprzez większość mniejszości - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli również Agaton Koziński ("Wszystko, co najważniejsze") i Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Musiał: w latach 90. Polska została skolonizowana gospodarczo przez Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 16:11
- Niemcy nigdy nie byli zainteresowani, by Polska rozwijała się gospodarczo - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Bogdan Musiał, historyk. - Z punktu widzenia globalnej strategii, Polska postrzegana była jako dodatek, z jednej strony rynek zbytu, z drugiej - siła robocza - zaznaczył gość Polskiego Radia 24. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Przyłębska: słowo "praworządność" stało się biczem na kraje niepokorne

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 15:30
- Jaki jest model tej praworządności, którą Polska podobno narusza? Mówi się wiele słów banalnych, niesprawiedliwych i oburzających, ale nie sięga się istoty sprawy - wskazywała w Polskim Radiu 24 prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.
rozwiń zwiń