X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Początek wypłat z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Złożono już kilkadziesiąt tys. wniosków

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 14:20
Ruszają zwroty za odwołane wycieczki. Organizatorzy turystyczni złożyli już kilkadziesiąt tysięcy wniosków na kwotę ponad 184 mln zł, o zwrot środków z Turystycznego Funduszu Zwrotów. Z kolei podróżni złożyli dotąd ponad 46 tys. wniosków.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/oatawa
Posłuchaj
02:07 PR1_AAC 2020_10_16-06-34-19.mp3 Początek wypłat z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Złożono już kilkadziesiąt tys. wniosków (Tomasz Matusiak/PR1)

Rzecznik Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego Damian Ziąber mówi, że wnioski można składać wyłącznie online. Podkreśla, że wniosek musi złożyć podróżny, ale organizator wycieczki musi też przekazać informację o swoich klientach, którzy taki krok zamierzają podjąć, a także uiścić wynikającą z ustawy opłatę.

- Te trzy warunki muszą być spełnione, by mówić o zwrocie - zastrzega.

Wakacje plaża wypoczynek turystyka free 1200.jpg
Wakacje w cieniu pandemii. Zdecydowana większość z nas spędziła urlop w kraju

Wnioski pod lupą

Informacje zawarte we wnioskach będą szczegółowo weryfikowane. Damian Ziąber wskazuje, że czas na weryfikację wynosi 30 dni, a potem UFG ma kolejne 14 dni na zlecenie wypłaty środków.

Na to, że proces zwrotów będzie przebiegał szybko i sprawnie ma nadzieję wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Andrzej Kindler.

- Turystyczny Fundusz Zwrotów jest bardzo ważnym i potrzebnym rozwiązaniem, zarówno dla branży jak i klientów - podkreśla. Andrzej Kindler ma nadzieję, że TFG pozwoli firmom turystycznym stanąć na nogi i zamknąć sprawy z tegorocznego sezonu.

Dla podróżnych i organizatorów Fundusz przygotował specjalny serwis internetowy pod adresem www.tfg.ufg.pl. Znajduje się tam wykaz ponad 100 najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.​

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: turystyka POLSKA GOSPODARKA

Czytaj także

Branża turystyczna w dobie pandemii. Będą dodatkowe świadczenia postojowe

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 13:36
Dodatkowe świadczenia postojowe z ZUS dla przedsiębiorców z branży turystycznej wprowadza ustawa, która weszła w życie 9 października - przypomina Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd zdecydował o wprowadzeniu zakazu lotów do Polski z niektórych państw. Zobacz listę krajów

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 14:28
Rząd do 27 października br. przedłużył zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym. Chodzi o 29 państw, na liście nie ma m.in. krajów Unii Europejskiej, strefy Schengen oraz Ukrainy - poinformował we wtorek CIR. Zakaz zacznie obowiązywać od środy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec taniego podróżowania? Przed nami reforma najmu krótkoterminowego

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 17:57
Trybunał Sprawiedliwości UE wydał wyrok, który pozwala państwom członkowskim na ustanawianie systemu pozwoleń dla osób wynajmujących swoje mieszkanie turystom. Czy to oznacza koniec budżetowych podróży, z których w większości korzystali młodzi?  
rozwiń zwiń