X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Inauguracja ruchu Trzaskowskiego. Reszczyński: nie ma tam pozytywnego programu, wciąż ta sama negacja

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 18:16
- Ten ruch ma wmontowany już na samym początku bardzo destrukcyjny mechanizm negujący istnienie tej części Polski i Polaków, którzy mają inną koncepcję. (...) Wciąż nie ma tam żadnego pozytywnego programu. Jest wciąż ta sama negacja - negowanie rządzących, ich decyzji - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta WOjciech Reszczyński komentując nowo powstały ruch społeczny Rafała Trzaskowskiego. Gośćmi audycji byli również Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku i Andrzej Rafał Potocki z "Sieci".
Audio
  • Wojciech Reszczyński, Sławomir Jastrzębowski i Andrzej Rafał Potocki o nowym ruchu społecznym Rafała Trzaskowskiego ("Temat dnia / Gość PR24")
Rafał Trzaskowski w rozmowie z dziennikarzami po inauguracji swojego ruchu społecznego
Rafał Trzaskowski w rozmowie z dziennikarzami po inauguracji swojego ruchu społecznegoFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Powołujemy ruch, który chce Polski, w której cel nigdy nie uświęca środków, Polski w której prawo jest fundamentem działania państwa, prawo zawsze jest na pierwszym miejscu, nawet jeżeli stoi w sprzeczności z interesem władzy - mówił Rafał Trzaskowski podczas inauguracji swego ruchu "Wspólna Polska". Prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO zapowiedział także utworzenie nowego związku zawodowego, który będzie nosił nazwę "Nowa Solidarność". W Polskim Radiu 24 dyskutowali o tym Wojciech Reszczyński, Sławomir Jastrzębowski i Andrzej Rafał Potocki.

shutterstock rafał trzaskowski free 1200 .jpg
Będzie nowa nazwa ruchu Rafała Trzaskowskiego. Ma nawiązywać do kampanii wyborczej

Wojciech Reszczyński, niezależny publicysta związany m.in. z tygodnikiem "Sieci", przyznał, że nie oglądał i chyba nie będzie oglądać sprawozdania z utworzenia nowego ruchu Rafała Trzaskowskiego. - Jestem bardzo krytycznie nastawiony do tego pomysłu organizowania ruchu z udziałem ludzi, którzy głosowali w wyborach prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego - prawie 10 mln osób. To była zupełnie inna sytuacja. Pamiętamy dobrze, że to nie było właściwie głosowanie za Trzaskowskim. To było głosowanie przeciwko Andrzejowi Dudzie, przeciwko PiS-owi - podkreślił.

- Ten ruch ma wmontowany już na samym początku bardzo destrukcyjny mechanizm negujący istnienie tej części Polski i Polaków, którzy mają inną koncepcję. (...) Wciąż nie ma tam żadnego pozytywnego programu. Jest wciąż ta sama negacja - negowanie rządzących, ich decyzji (...). Nie ma tam nic pozytywnego w tym ruchu - mówił Wojciech Reszczyński.

Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku i publicysta, uznał, że trudno oceniać ruch społeczny czy związek zawodowy, bo jest na razie za wcześnie, skoro to dopiero dziś wystartowało. - Ja z dosyć dużą uwagą czytałem i przyglądałem się temu, co pan Rafał Trzaskowski mówi, bo na razie to są tylko słowa. W tych słowach znajdujemy coś, co brzmi bardzo - według mnie - dobrze, dla każdego coś miłego. Bo właściwie Rafał Trzaskowski mówi, że budujemy właśnie wspólną Polskę, czyli szukamy tego, co nas łączy - wszystkich - mimo tego, że jesteśmy podzieleni - zaznaczył.

Zobacz także:

- Rafał Trzaskowski, który do tej pory był częścią tego podziału, nie oszukujmy się, bo występował w kampanii prezydenckiej bardzo ostro, bardzo jednoznacznie polaryzując scenę polityczną wokół siebie przeciwko Andrzejowi Dudzie (to nie jest zarzut, żeby było jasne, z mojej strony te słowa bynajmniej nie są zarzutem, po prostu takie są reguły gry). Teraz pan Rafał Trzaskowski mówi, że trzeba znajdować te obszary, w których można razem pracować, które można razem zmieniać - dodał Sławomir Jastrzębowski.

1200.jpg
"Złośliwi mówią, że to falstart". Czarzasty o nowym ruchu Trzaskowskiego

Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci" zgodził się ze Sławomirem Jastrzębowskim, że trzeba przyglądać się nowemu ruchowi Rafała Trzaskowskiego, ale - jak stwierdził - on "z tym ruchem wielkich nadziei, nawet żadnych nadziei nie wiąże". - Sama nazwa "Wspólna Polska" jest już nazwą mylącą, żeby nie powiedzieć oszukańczą. (...) To jest takie wycieranie sobie buzi wszystkimi Polakami i stwarzanie wrażenia, jakoby wszyscy Polacy popierali ten projekt. To raz, a dwa - jaka "Wspólna Polska"? Od pięciu lat Platforma Obywatelska w tym Rafał Trzaskowski nic innego nie robią, jak tylko atakują brutalnie partię rządzącą - stwierdził.

- Ale to jeszcze pół biedy - ich wilcze prawo. Ale przede wszystkim obrażają elektorat partii rządzącej, czyli połowę głosujących Polaków, nazywając ich kretynami, analfabetami, półanalfabetami, wieśniakami, ciemnogrodem itd. To jest "Wspólna Polska"? To jest retoryka łączenia Polaków? Nazwa ta jest po prostu klasycznym oszustwem - dodał Andrzej Rafał Potocki.

Posłuchaj
46:55 PR24_MPLS 2020_10_17-14-06-14_Publicyści.mp3 Wojciech Reszczyński, Sławomir Jastrzębowski i Andrzej Rafał Potocki o nowym ruchu społecznym Rafała Trzaskowskiego ("Temat dnia / Gość PR24")

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Goście: Wojciech Reszczyński (publicysta), Andrzej Rafał Potocki ("Sieci"), Sławomir Jastrzębowski (ekspert ds. wizerunku, publicysta)
Data emisji: 17.10.2020
Godzina emisji: 14.06

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Trzaskowski pogratulował Idze Świątek i pomylił jej nazwisko

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 21:04
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski spotkał się z triumfatorką Roland Garros Igą Świątek. Przy tej okazji wręczył jej list gratulacyjny, a zdjęcia z tego wydarzenia zamieścił w mediach społecznościowych. Tu internauci szybko wychwycili wpadkę, którą Trzaskowski sam się pochwalił. Pomylił nazwisko polskiej tenisistki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za parkowanie w Warszawie zapłacisz drożej. Rada Miasta przyjęła uchwałę o Strefie Płatnego Parkowania

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 00:18
- Rada Warszawy przyjęła w czwartek wieczorem uchwałę związaną ze zmianami w SPPN. Wyższa będzie oplata za postój pojazdów w strefie i wydłuży się czas jej obowiązywania. Radni zdecydowali też o podniesieniu abonamentu za parkowanie za drugie i kolejne auto w rodzinie z 30 zł do 1200 zł rocznie. Zmiany mają obowiązywać od 4 stycznia 2021 r.
rozwiń zwiń