X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Miałem wrażenie, że prześwietla moją duszę". Antkowiak o relacji z ks. Pawlukiewiczem i swojej płycie

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 20:21
- Była w nim cząstka takiej ogromnej wrażliwości, ogromnej głębi, melancholii, tęsknoty. Myślę, że to była taka sfera, którą chronił przed światem - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Antkowiak o ks. Piotrze Pawlukiewiczu, którego wiersze stały się podstawą nowej płyty artysty. 
Krzysztof Antkowiak
Krzysztof Antkowiak Foto: Sławomir Mielnik/PAP

W czasie audycji rozmawiano na temat najnowszej płyty wokalisty pt. "Zostanie mi muzyka" z tekstami ks. Piotra Pawlukiewicza.

Ks-Piotr-Pawlukiewicz-pap-1200.jpg
"Przeciwieństwem miłości jest obojętność". Premier przypomniał słowa ks. Piotra Pawlukiewicza

Wpływ księdza Pawlukiewicza

Podczas rozmowy piosenkarza zapytano o wpływ księdza Pawlukiewicza na powstanie najnowszej płyty. - To było marzenie księdza Piotra. To jest hołd dla księdza Piotra, absolutny hołd dla niego i spełnienie jego marzenia - odpowiedział Antkowiak. 


Posłuchaj
12:06 _PR24_AAC 2020_11_01-19-09-53.mp3 Krzysztof Antkowiak o swojej płycie i relacji z ks. Pawlukiewiczem (Temat dnia/Gość PR24)

- Niektóre teksty księdza Piotra były naprawdę dość trudne, żeby zrobić z nich piosenki. Modliłem się o to, żeby to natchnienie przychodziło, żeby Piotrek mi towarzyszył. I tak było - podkreślił wokalista. 

Artysta zaznaczył, że chciałby, aby osoba, która sięga po jego płytę, zainteresowała się ks. Pawlukiewiczem. - Być może ta muzyka, jakieś emocje, jakaś wrażliwość przekazana w tych dźwiękach, nakłoni kogoś do sięgnięcia po jego kazania, po to, co zostawił po sobie, w książkach i w sieci - wyjaśnił. 

Wokalista opowiedział także o swojej relacji z ks. Piotrem Pawlukiewiczem. - Ja miałem wrażenie, że on wszystko o mnie wie, że po prostu prześwietla moją duszę, że nic przed nim nie ukryję, miał coś takiego w oczach, w spojrzeniu, w sobie - wyznał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
ProwadzącyMałgorzata Jędrzejczyk
Gość: Krzysztof Antkowiak (wokalista)
Data emisji: 01.11.2020
Godzina emisji: 19.09

kb/PR24

Czytaj także

"Był odblaskiem Jezusa Chrystusa". Uroczystości pogrzebowe ks. Piotra Pawlukiewicza

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 13:54
W Warszawie, w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie, odbyły się uroczystości pogrzebowe zmarłego 21 marca ks. Piotra Pawlukiewicza, cenionego duszpasterza akademickiego i rekolekcjonisty. Mszy świętej przewodniczył metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żyliśmy w wielkiej przyjaźni". Wspomnienia ks. Bogusława Kowalskiego o ks. Piotrze Pawlukiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 10:03
Ksiądz Piotr Pawlukiewicz był znanym rekolekcjonistą i duszpasterzem akademickim. Przez wiele lat głosił kazania m.in. dla studentów w warszawskim kościele św. Anny. Zmarł 21 marca. Na antenie Polskiego Radia 24 duchownego wspominał ks. Bogusław Kowalski, proboszcz katedry warszawsko-praskiej. - Ks. Piotra traktowałem jak rodzonego brata - powiedział.
rozwiń zwiń