X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

UE kupi szczepionki na koronawirusa od trzech firm. Przeznaczy na to ponad 10 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 15:00
Unia Europejska ma przeznaczyć ponad 10 miliardów dolarów na setki milionów dawek szczepionek na koronawirusa opracowanych przez trzye firmy - Pfizer, BioNTech i CureVac, poinformowała agencja Reuters.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sam Wordley/ Shutterstock

Szczepionki będą miały dwie ceny.

Według źródła agencji UE zgodziła się zapłacić 15,50 euro (18,34 dol.) za dawkę szczepionki COVID-19 opracowaną przez Pfizer i BioNTech.

- Oznaczałoby to łączną cenę do 3,1 miliarda euro (3,7 miliarda dolarów) za 200 milionów dawek, która wzrośnie do 4,65 miliarda euro, jeśli w ramach umowy zakupione zostanie kolejne 100 milionów dawek, powiedział agencji anonimowy urzędnik.

Informacje o cenach, wcześniej nieujawnione, potwierdzają, że UE płaci za dawkę mniej niż Stany Zjednoczone za początkową dostawę tej szczepionki.

restauracja EN_01448777_2100 1200.jpg
W tych miejscach najłatwiej o zakażenie koronawirusem. Nowe badanie z USA


Za szczepionkę CureVac Unia zapłaci z rabatem 10 euro

UE osobno zgodziła się zapłacić z rabatem 10 euro (11,84 dol.) za dawkę za początkową dostawę 225 milionów dawek szczepionki CureVac. Bez rabatu szczepionka kosztowała 12 euro.

Unia zawarła w tym tygodniu umowę z CureVac, aby zapewnić dostawę do 405 milionów dawek, z czego 180 milionów jest opcjonalnych.

EN_01418123_5053-21212.jpg
Aplikacja ProteGO Safe powiadomi Cię o kontakcie z osobą zakażoną. Tłumaczymy, jak z niej korzystać

Urzędnik powiedział, że CureVac zobowiązał się do rozpoczęcia dostaw do końca marca. Nie jest jasne, czy dodatkowe 180 milionów dawek kosztowałoby 10 czy 12 euro każda. Jednak przy cenie 10 euro Europa zapłaci 4,05 mld euro za 405 mln dawek.

Koncerny nie  komentują informacji o cenach

Rzecznik Komisji Europejskiej odmówił komentarza w sprawie warunków i cen kontraktów na szczepionki, ponieważ są one poufne.

Również niemieckie firmy BioNTech i CureVac odmówiły komentarza.

Amerykański producent leków Pfizer powiedział, że on i BioNTech stosują wielopoziomową formułę cenową opartą na ilości i terminach dostaw, podał też, że umowa z UE stanowiła największe jak dotąd wstępne zamówienie kandydata na szczepionkę.

- Nie ujawniamy dalszych szczegółów tej umowy - dodał.

Jest szansa, że dystrybucja szczepionki przez Pfizer i BioNTech rozpocznie się przed Świętami

Pfizer i BioNTech powiedzieli w środę, że ostateczne dane pokazały, że ich szczepionka jest w 95% skuteczna przeciwko COVID-19 i że mogą rozpocząć dystrybucję zastrzyków przed świętami Bożego Narodzenia, jeśli uzyskają pozwolenia.

Jak podały firmy w oświadczeniu, złożenie wniosku może "potencjalnie umożliwić zastosowanie szczepionki w populacjach wysokiego ryzyka w USA do połowy lub końca grudnia 2020 r.".

Podstawą wniosku są wyniki trzeciej fazy badań klinicznych szczepionki BNT162b2, które wykazały skuteczność szczepionki na poziomie 95 proc. i nie wykazały poważnych skutków ubocznych.

Reuters, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Borys: przygotowaliśmy nowe narzędzia wsparcia dla firm dotkniętych pandemią

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 18:33
O nowych działaniach wspierających firmy i branże dotkniętych skutkami koronawirusa mówił w radiowej Jedynce Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
rozwiń zwiń