X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dotrzymajcie obietnic w kwestii członkostwa". Erdogan upomina Unię Europejską

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 18:50
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan stwierdził w niedzielę, że jego kraj postrzega siebie jako nieodłączną część Europy, ale nie ulegnie atakom i podwójnym standardom. Wezwał Unię Europejską do "dotrzymania obietnic" w kwestii członkostwa oraz uchodźców.
Recep Tayyip Erdogan
Recep Tayyip ErdoganFoto: EPA/TURKISH PRESIDENT PRESS OFFICE HANDOUT

Erdogan przemawiał do członków swojej partii AK w formie wideokonferencji.

- Postrzegamy siebie jako nieodłączną część Europy. (...) Nie oznacza to jednak, że będziemy ulegać jawnym atakom na nasz kraj i naród, zawoalowanej niesprawiedliwości i podwójnym standardom - powiedział Erdogan.

Groźba sankcji

Erdogan pap 1200x660.jpg
Analityk: prezydent Turcji stara się wykorzystać diasporę muzułmańską do wpływu na Europę

Agencja AP przypomniała, że w ostatnich tygodniach członkowie UE podnieśli kwestię możliwości wprowadzenia sankcji wobec Turcji w związku z prowadzonymi przez nią badaniami sejsmicznymi i roszczeniami do zasobów węglowodorów na spornym obszarze we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Czytaj także:

- Dotrzymajcie obietnic danych naszemu krajowi, od pełnego członkostwa po kwestię uchodźców. Zawiążmy bliższą i bardziej efektywną współpracę - powiedział Erdogan, zwracając się do UE. Odniósł się w ten sposób do umowy z 2016 r., na mocy której Ankara ograniczyła wjazdy migrantów do Europy w zamian za pomoc finansową i zniesienie wiz.

- Nie sądzimy, że mamy jakiekolwiek problemy z krajami lub instytucjami, których nie można rozwiązać przez politykę, dialog i negocjacje - dodał.

shutterstock_erdogan 1200.jpg
Napięcia między Francją a Turcją. Erdogan znów atakuje Macrona

Badania na Morzu Śródziemnym

Badania sejsmiczne prowadzone przez Ankarę w spornej części Morza Śródziemnego wywołały napięcia z krajami UE - Grecją i Cyprem. Szef unijnej polityki zagranicznej Josep Borrell powiedział w listopadzie, że retoryka Turcji dotycząca Cypru zaostrza napięcia z UE, a Ankara musi zrozumieć, że jej zachowanie oddala ten kraj od bloku.

Turcja niedawno przedłużyła prace sejsmiczne prowadzone przez jej statek Oruc Reis na wodach, do których prawo roszczą sobie również Grecja i Cypr, do 29 listopada.

fc

Czytaj także

Wsparcie finansowe UE dla Turcji? Dr Krzysztof Winkler: Erdoganowi chodzi nie tylko o pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 18:52
- Państwo greckie zachowuje się tak jak powinno, czyli zgodnie z traktatami. Strzeże unijnej granicy - powiedział dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego. - Prezydentowi Turcji, poza wsparciem finansowym, zależy również na wsparciu politycznym Unii w kontekście wojny w Syrii - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agresja Turcji na Morzu Śródziemnym. Unijni liderzy podjęli decyzję ws. sankcji

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 05:50
Unia Europejska nie nałoży na razie sankcji na Turcję. Unijni liderzy zebrani na szczycie w Brukseli zdecydowali, że nie będzie restrykcji za agresywne zachowania Turcji na Morzu Śródziemnym, ale zagrozili, że jeśli sytuacja się nie uspokoi, to powrót do pomysłu sankcji jest możliwy.
rozwiń zwiń