X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jestem zwolennikiem wypracowania kompromisu". Jarosław Gowin o budżecie UE

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 08:35
- Przy takim sformułowaniu preambuły do przepisów mogą one w przyszłości posłużyć do nacisku na poszczególne państwa UE, nie tylko Polskę czy Węgry, ale też np. kraje południa Europy, w sprawach związanych ze sposobem wydatkowania funduszy unijnych - mówił w Polskim Radiu 24 wicepremier Jarosław Gowin, nawiązując do prób wiązania funduszy UE z praworządnością. 
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: PR24

Premierzy Polski i Węgier zaproponowali ułatwienie szybkiego przyjęcia pakietu finansowego Unii Europejskiej poprzez ustanowienie dwutorowego procesu. Mateusz Morawiecki i Viktor Orban podczas rozmów w Budapeszcie podpisali wspólną deklarację w sprawie unijnych negocjacji budżetowych. Polska i Węgry są przeciwne projektowi budżetu, który wiąże wypłaty środków z oceną stanu praworządności.

Morawiecki Orban tt-1200.jpg
Spotkanie premierów Polski i Węgier w Warszawie. Ustalono stanowisko ws. budżetu UE

"Mgliste przesłanki"

Podczas wizyty w Brukseli Jarosław Gowin będzie rozmawiał m.in. na temat powiązania wypłaty środków unijnych z kwestiami praworządności. - Niedopuszczalna jest sytuacja, w której z jednej strony budżet UE przyjmuje się zgodnie z traktatem na zasadzie jednomyślności, a następnie w oparciu o mgliste przesłanki jakaś większość może pozbawiać poszczególne kraju dostępu do części tego budżetu - stwierdził.

"Fundusz Odbudowy to setki miliardów dla Polski"

Dodał także, że jednocześnie jest gorącym zwolennikiem wypracowania kompromisu ws. budżetu UE. - Fundusz Odbudowy to setki miliardów złotych dla Polski, jako minister odpowiedzialny za gospodarkę mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że polscy przedsiębiorcy i pracownicy, my wszyscy potrzebujemy tych pieniędzy, żeby polska gospodarka jak najszybciej wróciła na ścieżkę wzrostu - powiedział wicepremier.

Posłuchaj
12:05 PR24_MPLS 2020_12_01-07-35-50.mp3 01.12.2020 Jarosław Gowin (Polskie Radio 24 / 24 Pytania)

"Obostrzenia konieczne dla ratowania życia i zdrowia"

Gość audycji komentował wprowadzane w związku z pandemią obostrzenia. - Zarówno ja, jak i pozostali ministrowie zdajemy sobie sprawę z trudności, w jakich znajduje się zarówno branża turystyczna, jak i kilkadziesiąt innych dotkniętych ostatnimi obostrzeniami. Te obostrzenia są konieczne, by ratować zdrowie, życie wielu osób, a także miejsca pracy - podkreślał.

Czytaj więcej:

Według rządów Polski i Węgier, powiązanie wypłaty środków europejskich z oceną stanu praworządności odebrałoby niezależność mniejszym krajom europejskim. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość audycji: Jarosław Gowin

Data emisji: 01.12.2020

Godzina emisji: 7.35

PR24/ka

Czytaj także

"Bruksela jest dźwignią polityczną Paryża i Berlina". Prof. Mieczysław Ryba o kwestii praworządności

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 21:35
- W sporze z UE na razie pręży się muskuły i próbuje rozegrać drugą stronę. Nie mamy aż tak dużych atutów jak Niemcy, którzy uruchamiają w Polsce targowicę do działania odśrodkowego, rzecz niemożliwa we Francji czy w Niemczech, gdyby taki spór zaistniał - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Paruch: Niemcy testują UE w roli narzędzia własnej polityki zagranicznej

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 13:45
- Mamy spór o to czym jest dziś UE, w której liczą się ci, którzy grają własnymi korzyściami i interesami - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch z UMCS w Lublinie.
rozwiń zwiń