X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Sowiński o budżecie UE: wszystkim zależy na kompromisie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 21:29
- Mam nadzieję graniczącą nieomal z pewnością, że 11 grudnia usłyszymy o kompromisie (w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 - red.) - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Sławomir Sowiński, prof. UKSW.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Państwa członkowskie UE nie osiągnęły jednomyślności ws. wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027 i decyzji ws. funduszu odbudowy. Polska i Węgry zgłosiły zastrzeżenia w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania dostępu do środków unijnych z kwestią praworządności. Na posiedzeniu ambasadorów państw UE rozporządzenie przyjęto większością kwalifikowaną państw członkowskich.

Posłuchaj
22:07 sowiński [PR24]PR24 (mp3) 30 listopad 2020 20_33_40.mp3 Prof Sławomir Sowiński (UKSW): wszyscy chcą kompromisu ws. budżetu UE (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

 

Prof. Sławomir Sowiński podkreślił, że "w tej chwili toczy się pewna gra". - Horyzontem kalendarzowym tej gry jest ostatnie w tym roku i ostatnie w trakcie niemieckiej prezydencji posiedzenie Rady Europejskiej planowane na 10-11 grudnia. To zarazem ostatni moment, kiedy można zawrzeć porozumienie ws. nowej perspektywy budżetowej - mówił.

Mateusz Morawiecki free twitter 1200.jpg
"Jest traktowana przez nas bardzo poważnie". Premier o możliwości użycia weta

Czytaj także:

"Będzie kompromis"

Politolog przyznał, że "nie do końca rozumie naszą strategię negocjacyjną". - Jeśli nawet przyjąć ten argument, którym posługuje się rząd, że chodzi o suwerenność (...), to należałoby tak naprawdę już w lipcu wetować coś, co jest potężnym krokiem w kierunku federalizacji Unii Europejskiej, czyli mechanizm wspólnego długu - mówił.

- Jestem przekonany, że będzie tu jakiś kompromis, że tak naprawdę wszystkim na tym kompromisie zależy i ostatecznie od 1 stycznia 2021 r. nie będzie prowizorium budżetowego, bo ono byłoby dla Polski bardzo niekorzystne, zamykałoby możliwość dłuższych inwestycji, przekraczających ramy jednego roku - podkreślił gość PR24. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: prof. Sławomir Sowiński

Data emisji: 29.11.2020

Godzina emisji: 20.06

PR24

Czytaj także

Anna Milczanowska: Ursula von der Leyen powinna bronić konsensusu ws. budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 07:51
Jak mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, powiązanie budżetu UE z mechanizmem praworządności to "obejście prawa, byleby tylko ustawić Polskę do kąta". - W żadnych traktatach Unii Europejskiej nie ma zapisanych takich rzeczy - podkreśliła.
rozwiń zwiń