X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Viktorze - dziękuję za wizytę". Mateusz Morawiecki po spotkaniu z premierem Węgier

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 10:19
"Razem z naszymi węgierskimi przyjaciółmi w poniedziałek do późna rozmawialiśmy o kolejnych krokach związanych z negocjacjami nad przyszłą unijną perspektywą budżetową. Viktorze - dziękuję za wizytę" - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z premierem Węgier Viktorem Orbanem.
Premier RP Mateusz Morawiecki i premier Węgier Viktor Orban
Premier RP Mateusz Morawiecki i premier Węgier Viktor OrbanFoto: Krystian Maj/KPRM

W poniedziałek wieczorem w Warszawie odbyło się spotkanie robocze premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem ws. m.in. dalszych działań w kontekście negocjacji budżetowych w UE.

Było to kolejne w ostatnich dniach spotkanie obu premierów. W czwartek w Budapeszcie szefowie rządów Polski i Węgier podpisali deklarację dotyczącą uzgodnienia stanowiska krytycznego wobec powiązania wypłat z budżetu z "arbitralnymi i nieobiektywnymi kryteriami naruszeń praworządności".

Morawiecki Orban tt-1200.jpg
Spotkanie premierów Polski i Węgier w Warszawie. Ustalono stanowisko ws. budżetu UE

Szef polskiego rządu we wtorkowym wpisie w mediach społecznościowych poruszył kwestię spotkania z Orbanem.

"W Kancelarii Premiera razem z naszymi węgierskimi przyjaciółmi do późna rozmawialiśmy o kolejnych krokach związanych z negocjacjami nad przyszłą unijną perspektywą budżetową. Viktorze - dziękuję za wizytę!" - napisał Morawiecki na Facebooku.

Wczoraj do Warszawy przyleciał Orbán Viktor. W Kancelaria Premiera razem z naszymi węgierskimi przyjaciółmi do późna...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Wtorek, 1 grudnia 2020

Państwa członkowskie UE nie osiągnęły jednomyślności ws. wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027 i decyzji ws. funduszu odbudowy. Polska i Węgry zgłosiły zastrzeżenia w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania dostępu do środków unijnych z kwestią praworządności. Na posiedzeniu ambasadorów państw UE rozporządzenie przyjęto większością kwalifikowaną państw członkowskich.

W piątek premier Morawiecki rozmawiał telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Niemcy w ramach prezydencji w Radzie UE prowadzą obecnie negocjacje budżetowe. Po rozmowie premier poinformował, że oświadczył kanclerz Niemiec, iż Polska oczekuje dalszych prac pozwalających na znalezienie rozwiązania, które zagwarantuje prawa wszystkich państw UE i potwierdził gotowość do zawetowania nowego budżetu.

Czytaj również:

Szef polskiego rządu zapowiedział wcześniej, że Polska na pewno skorzysta z prawa do sprzeciwu, jeśli nie będzie satysfakcjonującego Warszawę porozumienia w sprawie powiązania kwestii praworządności z budżetem UE. Premier Węgier skierował list do niemieckiej prezydencji i szefów unijnych instytucji, w którym zagroził zawetowaniem budżetu UE i funduszu odbudowy, jeśli wypłata środków będzie powiązana z kwestią praworządności.

itom

Czytaj także

"Zrobimy z UE Związek Sowiecki". Minister sprawiedliwości Węgier ostrzega przed "politycznym szantażem"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 15:33
- Przepis wiążący wypłatę środków unijnych z praworządnością może w przyszłości posłużyć za narzędzie szantażu politycznego. Jeśli zgodzimy się na wprowadzenie kar za nieprzestrzeganie panującej ideologii, zrobimy z UE Związek Sowiecki - powiedziała tygodnikowi "Do Rzeczy" minister sprawiedliwości Węgier Judit Varga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niemcy łagodzą nastrój i szukają rozwiązania". Prof. Liberadzki o sporze ws. budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 17:34
- Rozporządzenie dot. praworządności jest uniwersalne i dotyczy każdego państwa. Nowa perspektywa jest powodowana troską o to, by pieniądze były kierowane w te miejsca, które przyniosą UE sukces. Naszą powinnością jest być z Francją, Niemcami czy Włochami - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy.
rozwiń zwiń