X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sankcje UE wobec Rosji. Szefowie państw uzgodnili nową datę wygaśnięcia

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 20:25
Unijni przywódcy na szczycie w Brukseli zgodzili się na przedłużenie sankcji gospodarczych wobec Rosji. Restrykcje, które wygasają pod koniec stycznia, zostały przedłużone o pół roku, czyli do końca lipca.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

ławrow pap 1200x660.jpg
Jarosław Guzy: Kremla nie interesują relacje z działającą wspólnie zjednoczoną Europą

Posłuchaj
00:55 plomecka - sankcje .mp3 Unijni przywódcy na szczycie w Brukseli zgodzili się na przedłużenie sankcji gospodarczych wobec Rosji. Restrykcje, które wygasają pod koniec stycznia, zostały przedłużone o pół roku, czyli do końca lipca - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

Kolejny raz Unia Europejska uznała, że nie ma postępów w wypełnianiu przez Moskwę porozumień z Mińska o zawieszeniu broni, że rosyjskie wojska nadal okupują Ukrainę i że sankcje nałożone w połowie 2014 roku muszą być przedłużone.

Jednomyślna decyzja państw

Przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie była jednomyślność wszystkich państw, choć w przeszłości kraje, które utrzymują dobre relacje z Rosją, sugerowały złagodzenie sankcji bądź ich zawieszenie. Nie odważyły się jednak na razie wyłamać z unijnej jedności w tej sprawie.

Czytaj także:

Przedłużenie sankcji oznacza, że nadal największe rosyjskie banki i firmy naftowe będą miały ograniczony dostęp do rynków kapitałowych. Zakazana też będzie sprzedaż Rosjanom zaawansowanych technologii, w tym związanych z wydobyciem ropy ze złóż arktycznych, a także sprzętu podwójnego zastosowania, wykorzystywanego do celów cywilnych i wojskowych. Nadal będzie obowiązywało także embargo na dostawy broni.


Posłuchaj
00:40 jastrzebski - prawa czleka .mp3 W Rosji coraz częściej naruszane są prawa i wolności obywatelskie - alarmują organizacje pozarządowe. W swoich raportach wskazują między innymi na brutalność policji i służb bezpieczeństwa oraz utrudnianie obywatelskiej i religijnej działalności - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

mbl

Czytaj także

Unijne sankcje na Rosję. Czarnecki: pochodna konsensusu we Wspólnocie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 19:20
- Kiedy Unia Europejska przedłuża sankcje wobec Rosji - a dzieje się tak co pół roku - zawsze jest jednomyślność krajów Wspólnoty - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Gościem "Debaty Jedynki" był również Paweł Zalewski (KO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drugie w historii sankcje UE związane z atakiem hakerskim. Obejmą wyłącznie podmioty rosyjskie

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 10:40
Jest zgoda unijnych ambasadorów na sankcje za atak cybernetyczny na Bundestag w 2015 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemieckie firmy robią na Białorusi interesy mimo planowanych sankcji. "Biznes to biznes"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 07:06
Niemieckie firmy, m.in. Bayer, Siemens, Daimler czy Commerzbank, utrzymują relacje handlowe z Białorusią mimo unijnych sankcji, które mają wkrótce objąć także białoruskie przedsiębiorstwa - informuje Deutsche Welle na swoich stronach internetowych. - Biznes to biznes - przyznał dyrektor jednej z niemieckich firm.
rozwiń zwiń