X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozszerzenie sankcji nałożonych na białoruski reżim. Jest zgoda ambasadorów UE

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 13:59
Jest zgoda unijnych ambasadorów na rozszerzenie sankcji nałożonych na białoruski reżim - dowiedziała się nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Funkcjonariusze OMONu przed zatrzymaniem protestujących emerytów, którzy uczestniczyli w Marszu mądrości
Funkcjonariusze OMONu przed zatrzymaniem protestujących emerytów, którzy uczestniczyli w "Marszu mądrości"Foto: PAP/EPA/STR

Na czarną listę ma być wpisanych 29 przedstawicieli reżimu w Mińsku i 7 firm współpracujących z białoruskimi władzami. Osoby objęte sankcjami będą miały zakaz wjazdu do Unii i zamrożone konta w europejskich bankach, także aktywa finansowe firm zostaną zablokowane.

belarus EN 1200 .jpg
Białoruś: "marsz mądrości" zablokowany przez milicję. Kilkudziesięciu zatrzymanych

O tym, że konieczne jest rozszerzenie restrykcji, mówili w ubiegłym tygodniu unijni ministrowie spraw zagranicznych podczas narady w Brukseli. Uznali oni, że sytuacja na Białorusi pogarsza się, a władza nie ustaje w brutalnych represjach wobec obywateli, którzy od sierpnia protestują przeciwko sfałszowanym wynikom wyborów prezydenckich.


Posłuchaj
00:50 Zgoda ambasadorów UE na rozszerzenie sankcji nałożonych na reżim na Białorusi.mp3 Zgoda ambasadorów UE na rozszerzenie sankcji nałożonych na reżim na Białorusi (IAR)

Do tej pory, w reakcji na fałszerstwa wyborcze i brutalne represje, Unia obejmowała sankcjami tylko funkcjonariuszy białoruskiego reżimu. Najpierw na czarną listę wpisała 40 osób, później kolejnych 15, w tym także Alaksandra Łukaszenkę.

Czytaj także: 

Teraz, rozszerzając restrykcje, wzięła na celownik firmy, które współpracują z białoruskim reżimem. Decyzja ambasadorów ma być zatwierdzona jeszcze w tym tygodniu przez unijnych ministrów i po publikacji w Dzienniku Urzędowym wejdzie w życie.

IAR,pg

Czytaj także

Jest ostateczna zgoda UE na nałożenie sankcji na białoruski reżim. Na liście 40 nazwisk

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 12:18
Na szczycie Unii Europejskiej zapanowała w końcu zgoda w kwestii nałożenia sankcji na członków białoruskiego reżimu. Nocne ustalenia przywódców 27 krajów zostały zatwierdzone w tak zwanej procedurze pisemnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cichanouska: popieram sankcje wobec władz Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 22:54
- Jeśli w naszym kraju nic się nie zmieni, należy wprowadzić ukierunkowane sankcje gospodarcze wobec firm lub osób wspierających finansowo reżim na Białorusi - powiedziała w poniedziałek Swiatłana Cichanouska w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika "Der Spiegel".
rozwiń zwiń