X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"KE chce narzucić Polsce ideologiczne rozwiązania". Ordo Iuris odpowiada na strategię LGBT

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 14:41
"Przeciw dyskryminacji, przeciw ideologii. Odpowiedź Ordo Iuris na Strategię LGBT Komisji Europejskiej" to tytuł konferencji Instytutu Ordo Iuris, na której analizowano postulaty Komisji Europejskiej pod kątem ich skuteczności i zgodności z obowiązującym prawem. Według Instytutu to dokument, za pomocą którego unijny organ chce narzucić Polsce ideologiczne rozwiązania.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mazur Travel/shutterstock

Wiceprezes Instytutu Ordo Iuris doktor Tymoteusz Zych podkreślił, że Komisja Europejska próbuje wprowadzić rozwiązania mające między innymi przebudować prawo rodzinne.

"Dokument zaprezentowany przez Komisję Europejską 12 listopada to materiał o skrajnie ideologicznym charakterze, który ustala pod wieloma względami nową jakość relacji pomiędzy Unią a państwami członkowskimi. Zawiera postulaty, które dalece wykraczają poza standardy traktatowe, chociażby uznawanie związków jednopłciowych zawartych w innych krajach Unii Europejskiej. To oznacza skutki w sferze prawa rodzinnego i otwiera drogę do adopcji dzieci przez związki jednopłciowe w Polsce i innych krajach"- wyjaśnił prawnik.

lgbt parada flaga free shutt 1200 .jpg
"Budzi wiele wątpliwości". Prawnik Ordo Iuris o strategii KE na rzecz równości osób LGBT

Dokument powraca między innymi do planów przyjęcia tak zwanej piątej dyrektywy antydyskryminacyjnej, czyli dokumentu, zgodnie z którym przedsiębiorca posądzony o dyskryminację musiałby udowadniać, że nie dyskryminował ze względu na orientację seksualną - zaznaczył doktor Tymoteusz Zych.

Propozycja utworzenia odrębnych biur na posterunkach 

"To także dokument, który zawiera szereg dziwnych i zaskakujących postulatów, jak chociażby stworzenie na posterunkach policji odrębnych biur, które miałyby się zajmować wsparciem pokrzywdzonych o skłonnościach homoseksualnych czy też doświadczających zaburzeń transseksualnych. Czy też postulat zmian w sposobie funkcjonowania urządzeń do rozpoznawania twarzy, które dotychczas rozpoznają płeć biologiczną człowieka" - podkreślił Tymoteusz Zych. "Raport Ordo Iuris wskazuje, że założenia o głębokiej przebudowie społeczeństwa jako warunku zapewnienia bezpieczeństwa osobom o skłonnościach homoseksualnych nie bronią się również w świetle danych Unii Europejskiej" - podkreślił wiceprezes Instytutu.

Opublikowana 12 listopada przez Komisję Europejską "Strategia na rzecz równości LGBTIQ" jest pierwszym dokumentem tej rangi wydanym przez Unię Europejską. Część z propozycji znajdujących się w dokumencie wynika z ogólnych zasad oraz gwarancji systemu praw człowieka. Należą do nich między innymi postulaty walki z dyskryminacją w miejscu pracy, ograniczenia niepotrzebnych interwencji chirurgicznych w stosunku do dzieci przejawiających zaburzenia tożsamości płciowej czy zwalczania przemocy i agresji wobec osób nieheteronormatywnych.

Zdaniem Instytutu Ordo Iuris w Strategii pojawiają się próby wykroczenia poza przyznane Unii w traktatach kompetencje, które uderzają bezpośrednio w polski ład konstytucyjny. W raporcie Ordo Iuris przywołane zostały najnowsze badania Agencji Praw Podstawowych, oparte na odpowiedziach wysłanych przez niemal 140 tysięcy respondentów. Poszczególne propozycje autorów dokumentu skonfrontowano z najważniejszymi zasadami, na których oparte zostało funkcjonowanie Unii Europejskiej (zasady równości, zakaz dyskryminacji, subsydiarności i proporcjonalności). Raport dostępny jest na stronie ordoiuris.pl.

bartos

Czytaj także

"Nie tędy droga". Poseł PSL o unijnych rozwiązaniach ws. adopcji dzieci przez pary jednopłciowe

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 18:47
 - To jest zbyt daleko idące, nie w tym momencie - mówił na antenie Polskiego Radiu 24 Krzysztof Paszyk z Koalicji Polskiej, komentując propozycje ustanowienia przepisów uznających prawa rodzicielskie osób LGBTIQ w całej Unii oraz wspieranie uznawania partnerstw osób tej samej płci pomiędzy państwami UE. 
rozwiń zwiń