X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Liderom opozycji grozi do 12 lat więzienia za ekstremizm. Białoruska prokuratura wszczęła sprawy karne

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 21:02
Prokuratura Generalna Białorusi poinformowała o wszczęciu spraw karnych wobec liderów opozycji. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności za stworzenie "ekstremistycznej formacji" i antypaństwowy spisek.
Liderki białoruskiej opozycji po otrzymaniu Nagrody im. Sacharowa
Liderki białoruskiej opozycji po otrzymaniu Nagrody im. SacharowaFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Członków i prezydium opozycyjnej Rady Koordynacyjnej, która powstała na fali protestów po sierpniowych wyborach prezydenckich, oskarża się o ekstremizm oraz o "spisek mający na celu niekonstytucyjne przejęcie władzy państwowej".

białoruś protest free 1200
Piąty miesiąc protestów na Białorusi z żądaniem odejścia Łukaszenki. Ponad 140 zatrzymanych

Wśród oskarżonych jest przebywająca na Litwie była kandydatka na prezydenta Swiatłana Cichanouska, przebywający w Polsce były dyrektor Teatru Narodowego Pawieł Łatuszka, przetrzymywana w białoruskim areszcie opozycyjna aktywistka Marija Kalesnikowa i inne osoby.

Prokuratura nie uściśliła, ilu dokładnie osobom postawiono zarzuty. Portal internetowy "TUT.by" zwraca uwagę , że do głównego składu Koordynacyjnej Rady należy 60 osób, a do rozszerzonego składu ponad 5 i pół tysiąca ludzi. Tym samym wszyscy oni zostali objęci sprawą karną - ocenia portal internetowy.

bartos

Czytaj także

Szef MSZ: potrzeba sankcji wobec firm białoruskich wspierających reżim

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 17:04
Potrzebne są kolejne unijne sankcje wobec białoruskich firm, które wspierają reżim - tak mówił minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w Brukseli. Szef polskiej dyplomacji uczestniczy w unijnej naradzie ministerialnej w belgijskiej stolicy. Jednym z jej tematów była sytuacja na Białorusi.
rozwiń zwiń