X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Inwestycja, która zwiększa bezpieczeństwo Polaków". Błaszczak o rekordowym budżecie MON

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 16:05
"Według aktualnych wskaźników makroekonomicznych w 2020 r. na obronność przeznaczyliśmy rekordowe 2,37 proc. PKB" - przekazał za pośrednictwem Twittera Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. "To inwestycja, która zwiększa bezpieczeństwo Polaków i umacnia pozycję naszej Ojczyzny na arenie międzynarodowej" - dodał.
Środki na bieżącą działalność MON i armii oraz na modernizację były rekordowo wysokie - podkreślił minister obrony narodowej
Środki na bieżącą działalność MON i armii oraz na modernizację były rekordowo wysokie - podkreślił minister obrony narodowejFoto: Twitter: Mariusz Błaszczak & MON_GOV_PL

Z kolei podczas spotkania z dziennikarzami szef MON poinformował, że tegoroczny budżet ministerstwa został wydany prawie w całości. Środki na bieżącą działalność resortu i armii oraz na modernizację były - jak podkreślił szef MON - rekordowo wysokie. - I w rekordowy sposób zostały wydane - zaznaczył.

Posłuchaj
00:20 10819780_1.mp3 Mariusz Błaszczak o wydatkach MON (IAR)

 

Wydatki porównywane z PKB osiągnęły rekordowy wskaźnik 2,37 procent. Drugi równie ważny rekord to - jak tłumaczył szef MON - udział wydatków majątkowych. Tu także resort odnotował rekord, uzyskując wskaźnik na poziomie 33 procent.

Wydatki majątkowe w budżecie MON to pieniądze, które nie są wydawane na płace dla żołnierzy i bieżące funkcjonowanie wojskowej administracji, a środki przeznaczane na zakup sprzętu i uzbrojenia.

Czytaj także:

CZYTAJ RÓWNIEŻ
blaszczak EN 1200 plus tt .jpg
"Udowodnili, że można na nich liczyć". MON nagrodził żołnierzy za akcję w Dover

Zwiększony budżet

Tegoroczny budżet MON pierwotnie wynosił prawie 50 miliardów złotych. Jesienią został znowelizowany i zwiększony o kolejne 3 miliardy.

Minister Mariusz Błaszczak powiedział, że w projekcie budżetu na rok 2021 zaplanowano również realizację wytycznych NATO w kwestii nakładów na obronność. Według zaleceń Sojuszu Północnoatlantyckiego wydatki te powinny być na poziomie 2,5 procent PKB.

ms