X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szefowa KE ogłosiła zakup dodatkowych 300 milionów dawek szczepionek Pfizer i BionTech

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 10:27
- To oznacza podwojenie zamówienia - dodała Ursula von der Leyen. Powiedziała też, że umowa z niemiecko-amerykańską firmą została wynegocjowana wspólnie przez 27 państw i nie ma możliwości, by kraje prowadziły dwustronne negocjacje z koncernem.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mongkolchon Akesin

Przewodnicząca Komisji poinformowała, że 75 milionów dawek ma być dostarczonych w drugiej połowie roku. - To jest już zatwierdzona szczepionka, kraje członkowskie wiedzą w jaki sposób ją transportować i przechowywać. Ta decyzja daje więc pewność planowania - podkreśliła przewodnicząca KE.

Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccine pap_20201230_11L.jpg
Pfizer: nasza szczepionka jest skuteczna także przeciwko mutacjom koronawirusa

Czytaj także:

Podwojenie zamówienia z firmy Pfizer i BioNTech do 600 milionów dawek to odpowiedź Brukseli na krytykę płynącą z krajów członkowskich, że dostawy szczepionek są zbyt wolne i otrzymywane dawki niewystarczające.

Posłuchaj
00:59 szczepionka Pfizer spec.mp3 Szefowa KE ogłosiła zakup dodatkowych 300 mln dawek szczepionek Pfizer i BioNTech. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Przewodnicząca Komisji powtórzyła, że podpisała umowy z sześcioma koncernami farmaceutycznymi i zakontraktowała 2 miliardy 300 milionów dawek. - To więcej niż potrzeba, by zaszczepić wszystkich Europejczyków. A na unijny rynek trafią tylko szczepionki uznane za bezpieczne i skuteczne - dodała.

Obecnie tylko dwa koncerny uzyskały autoryzację Europejskiej Agencji Leków i zgodę Komisji Europejskiej na wprowadzenie do obrotu swoich szczepionek. Pod koniec grudnia zostały zatwierdzone szczepionki firmy Pfizer i BioNTech, a w środę firmy Moderna, która ma dostarczyć 160 milionów dawek do Unii.

Szczepionki przeciwko COVID-19 są opracowywane zgodnie z tymi samymi wymogami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, jak w przypadku innych produktów leczniczych (opr. Maria Samczuk/PAP) Szczepionki przeciwko COVID-19 są opracowywane zgodnie z tymi samymi wymogami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, jak w przypadku innych produktów leczniczych (opr. Maria Samczuk/PAP)

mr

Czytaj także

Rośnie gotowość do szczepienia się przeciw COVID-19 wśród Polaków. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 21:45
Pzybywa zwolenników, ubywa sceptyków w kwestii szczepień przeciw COVID-19 - wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Chęć zaszczepienia się deklaruje 44 proc. badanych. Sceptycyzm wobec szczepienia deklaruje 36 proc.
rozwiń zwiń