X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef sejmowej komisji zdrowia: dochodziły do mnie sygnały, że dyrektorzy szpitali byli poddawani naciskom

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 19:44
- Spotykałem się z informacjami, że dyrektorzy szpitali byli poddawani różnego rodzaju naciskom, by "kuchennymi drzwiami" wpuścić na szczepienia takie czy inne osoby - powiedział Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości, szef sejmowej komisji zdrowia.
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: PR24/AK

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej ogłosił, że Warszawski Uniwersytet Medyczny otrzyma za akcję szczepień poza kolejnością wysoką karę finansową. Poinformował również o oczekiwaniu dymisji rektora uczelni prof. Zbigniewa Gacionga.

Zbigniew Gaciong 1200 PAP.jpg
"Nie widzę możliwości współpracy". Minister zdrowia oczekuje dymisji rektora WUM

To efekt kontroli, jaką na WUM przeprowadził Narodowy Fundusz Zdrowia. Okazało się m.in., że na 450 przekazanych dawek i zaszczepieniu takiej liczby osób, blisko 200 z nich było spoza personelu medycznego i niemedycznego szpitala.

Posłuchaj
20:45 _PR24_AAC 2021_01_11-19-06-25.mp3 Tomasz Latos o szczepieniach poza kolejnością na WUM ("Stan rzeczy")

- Od samego początku mówiono nieprawdę lub półprawdy. W ogóle do tego nie powinno dojść. Jeśli doszło, to trzeba było powiedzieć o tym wszystko szczerze, przeprosić i zrekompensować - zaznaczył Tomasz Latos.

Dodał, że niezbędnym jest przywrócenie dobrego imienia uniwersytetowi. - To szacowna i ważna uczelnia, która kształci świetnych lekarzy - stwierdził w audycji "Stan rzeczy".

Szef sejmowej komisji zdrowia ma nadzieję, że po wydarzeniach, do jakich doszło na WUM, "nikomu nie przyjdzie do głowy pomysł omijania kolejek i kombinowania".

- Wszystkich trzeba traktować równo, bez uprzywilejowań - podkreślił i zdradził, że dochodziły do niego sygnały od dyrektorów szpitali, że byli oni poddawani różnego rodzaju naciskom, by "kuchennymi drzwiami" wpuścić na szczepienia "takie czy inne osoby".

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Jerzy Jachowicz
Gość: Tomasz Latos, szef sejmowej komisji zdrowia
Data emisji: 11.01.2021
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Były oficer SB zaszczepiony poza kolejnością. Prof. Domański: to bardzo zaskakujące

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 18:43
 - Jest to dla mnie zaskoczeniem, w tym sensie, że do tej pory kategoria osób, które się zaszczepiły poza kolejką koncentrowała się na świecie artystycznym, znanych aktorach, niektóry politykach, a w ciągu ostatnich dni na przedstawicielach środowiska biznesu. Ta postać nasuwa potrzebę wyjaśnienia przyczyn dlaczego akurat on - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Henryk Domański, socjolog.
rozwiń zwiń