X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piontkowski: szkoła może przejść na nauczanie zdalne lub mieszane, ale tylko po decyzji Inspekcji Sanitarnej

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 13:45
- Przytłaczająca większość nauczycieli wielokrotnie dawała nam znać, że chce powrotu do szkół, ale trzeba stosować dotychczasowe zasady bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: PR24

W poniedziałek, po feriach, przywrócona zostaje nauka stacjonarna dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Powrót najmłodszych uczniów do szkół odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowały wytyczne dla szkół.

Powrót do szkół

Kontakt z dziećmi podczas zajęć zdalnych, zwłaszcza z dziećmi z grup młodszych, jak podkreślił gość PR24, jest trudniejszy niż w przypadku zajęć tradycyjnych. Dlatego - jak przypomniał - nauczyciele sygnalizowali, że chcą powrotu do szkół.


Przemysław Czarnek 1200.jpg
Szef MEN: może na początku lutego będziemy rozmawiać o powrocie klas ósmych i maturalnych do nauczania

- Przepisy mówią o tym, że w przypadku pojawiania się bezpośredniego zagrożenia w szkole, jej dyrektor może podjąć decyzję o tym, że szkoła przechodzi na nauczanie zdalne lub mieszane, ale dopiero po decyzji Inspekcji Sanitarnej - powiedział Dariusz Piontkowski.

Zasady bezpieczeństwa

Dodał, że w szkołach należy stosować zasady, które stosowano również jesienią i wiosną. To dezynfekcja i mycie rąk, zachowywanie dystansu tam, gdzie jest to możliwe i zakładanie maseczek.

- W klasach nie ma obowiązku noszenia maseczek. Po kilku godzinach te maseczki i tak już nie spełnią swojej roli, ale wiem, że niektóre szkoły wprowadzały takiej rozwiązanie. Dyrektor szkoły miał do tego prawo - powiedział wiceminister edukacji i nauki.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy.

Posłuchaj
22:30 _PR24_AAC 2021_01_17-13-06-21.mp3 D. Piontkowski o powrocie do szkół ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Dariusz Piontkowski (wiceminister edukacji i nauki)

Data emisji: 17.01.2021

Godzina: 13.06 

Czytaj także

"Dzieci nie mogą spędzać większości dnia przed ekranami". Apel wiceminister rodziny do rodziców

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 09:32
Wynikający z pandemii lockdown i ograniczenie innych aktywności mogą pogłębić problem uzależnienia dzieci i młodzieży od internetu. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez resort rodziny i polityki społecznej rodzice zdają sobie z tego sprawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie doceniamy potrzeby ładu zewnętrznego". Psycholog dziecięcy o nauce zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 12:48
- To, jak rodzice wraz ze swoimi dziećmi przejdą przez czas zdalnej edukacji, zależy nie tylko od nich. Ważne są też np. warunki lokalowe czy posiadany w domu sprzęt komputerowy - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy.
rozwiń zwiń