X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Europosłowie chcą sankcji na Rosję po aresztowaniu Nawalnego. Znamy projekt rezolucji

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 15:25
Potępienie aresztowania Aleksieja Nawalnego i apel o rozszerzenie sankcji wobec Rosji - to wspólne punkty projektów rezolucji kilku grup w Parlamencie Europejskim. Z dokumentami zapoznała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Dziś wieczorem będą się toczyć negocjacje w sprawie projektu rezolucji, który zostanie poddany pod głosowanie w czwartek. Unia Europejska powinna przemyśleć ponownie swoje relacje z Rosją - uważają europosłowie większości grup.

Czytaj także:
msz 1200 twitter.jpg
Zbigniew Rau: jest szansa na sankcje UE wobec Rosji za działania ws. Nawalnego

W projekcie chadeków, największej grupy w Europarlamencie, do której należą europosłowie PO i PSL, jest apel o nałożenie sankcji na rosyjskich oligarchów związanych z reżimem i osób z najbliższego otoczenia Władimira Putina oraz ich rodzin.

Europejscy konserwatyści, do których należą europosłowie Zjednoczonej Prawicy uważają, że w związku z wydarzeniami w Moskwie należy ostatecznie wstrzymać budowę Nord Stream 2, drugiej nitki Gazociągu Północnego łączącego Rosję z Niemcami, poprowadzonego po dnie Bałtyku.

Rurociąg w opinii Polski i wielu państw z Europy Środkowo-Wschodniej jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa energetycznego regionu i całej Unii.

Posłuchaj
00:47 10855960_1.mp3 PE potępia aresztowanie A. Nawalnego (IAR)

Czytaj także:

jbt

Czytaj także

Otrucie Nawalnego. Siergiej Aleksaszenko: Nawalny ostatnio mało podróżował, Kreml czekał na okazję. Decyzja zapadła dawno

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 16:00
- Liczba osób, które Kreml starał się nastraszyć albo zabić – jest dostatecznie długa. Aleksiej Nawalny przedstawia duże zagrożenie dla Kremla. To jedyny polityk opozycyjny, który konsekwentnie i bardzo aktywnie stawia czoło reżimowi. Przeszkadzał Kremlowi. Nie mam specjalnych wątpliwości co do tego, kto mógł pokusić się o zamach na jego życie – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Siergiej Aleksaszenko z Fundacji imienia Borysa Niemcowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa zatrzymania Nawalnego. Rusłan Szoszyn: rosyjska opozycja nie znała dotąd takiej historii

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 12:00
- Dzieją się w Rosji rzeczy niespotykane, jeśli chodzi najnowszą historię. W tej chwili trwa proces Nawalnego w budynku komisariatu policji w Chimkach. Sprowadzono tam sędziego - powiedział w Polskim Radiu 24 Rusłan Szoszyn z dziennika "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń