X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister zdrowia: mamy blisko 100 mln zakontraktowanych dawek szczepionek przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 14:24
- Obecnie mamy zakontraktowanych blisko 100 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19; wystarczy to na zaszczepienie około 58 mln osób - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam NiedzielskiFoto: Adam Guz/KPRM

Posłuchaj
00:24 10881588_1.mp3 Minister zdrowia Adam Niedzielski o kolejnych zamówieniach szczepionek (IAR) cz. 1

00:17 10881588_2.mp3 Minister zdrowia Adam Niedzielski o kolejnych zamówieniach szczepionek (IAR) cz. 2

  

- Mamy za sobą bardzo intensywny miesiąc związany z realizacją Narodowego Programu Szczepień. Priorytetem było zorganizowanie sieci i minister Michał Dworczyk pokazał jak kompleksowo podeszliśmy do tego zagadnienia - zwrócił uwagę minister zdrowia. - Moglibyśmy wykonywać 3,5 mln szczepień miesięcznie, ogranicza nas ilość szczepionek - dodał.

- Na tę chwilę mamy zabezpieczenie na poziomie blisko 100 mln dawek. Ponieważ jedna z tych szczepionek - Jonhson&Jonhson jest jednodawkowa, to oznacza, że zakontraktowany potencjał wystarczy na wyszczepienie 58 mln ludzi. Co, jak widać, w pełni zabezpiecza populację - powiedział.

Zrzut ekranu 2021-02-1 o 14.jpg
Szef KPRM: ponad 200 tys. Polaków zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki

- W przypadku innych branż trwa dyskusja w Radzie Medycznej i we wszystkich kręgach związanych z administracją. Mamy tutaj różne punkty widzenia - przyznał. 

"Budowa organizacji"

Przypomniał, że priorytetem było zorganizowanie systemu szczepień m.in., punktów szczepień, zespołów szczepiennych i transportu.

Punktem wyjścia do budowania strategii było to, by była możliwość szczepień w małych miejscowościach, lokalnych punktach opieki zdrowotnej. - Ten pierwszy miesiąc pokazuje wyraźnie, że udało się zbudować całą organizację systemu szczepień - przekonywał Niedzielski.

Minister przypomniał, że w styczniu był dzień, gdy zaszczepiono ponad 120 tys. osób. - To bardzo wyraźnie pokazuje, że już teraz na tym etapie, mamy wydolność miesięczną systemu na pewno powyżej 3,5 mln szczepień - powiedział minister. 


pkr

Czytaj także

"To ogromne ryzyko". Minister zdrowia przestrzega przed kupowaniem na czarnym rynku szczepionek przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 12:33
Według medialnych doniesień, w nocy skradziono kilkanaście dawek szczepionki z przychodni w miejscowości Iłowo-Osada w województwie warmińsko-mazurskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pokażmy naszą solidarność". Poseł PiS o przestrzeganiu obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 09:15
- Wierzę, że to dzięki obostrzeniom i odpowiedzialności będziemy mogli wkrótce odmrażać kolejne części gospodarki, tak jak dzieje się to już dzisiaj - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Sójka (Prawo i Sprawiedliwość). W audycji "Dwie strony" udział wzięła również Urszula Nowogórska (Polskie Stronnictwo Ludowe).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia na COVID-19 w Polsce. Znamy najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 13:19
Jak wynika z zestawienia zaktualizowanego w poniedziałek na rządowej stronie gov.pl, w Polsce wykonano dotąd 1 176 904 szczepienia przeciw COVID-19, w tym 200 536 osobom podano już drugą dawkę.
rozwiń zwiń