X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To rewolucja w polityce środowiskowej". Premier Mateusz Morawiecki o programie "Czyste powietrze"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 14:04
Ten program to rewolucja w polityce środowiskowej. Środki, które w nim lokujemy są bezprecedensowe - mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji dotyczącej programu "Czyste powietrze". Szef rządu zachęcał samorządowców, by pomagali w dalszym promowaniu programu.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Adam Guz / KPRM / flickr.com

"Czyste powietrze" to program wymiany wysokoemisyjnych pieców, częściowo dofinansowany z budżetu. Szef rządu mówił, łącząc się z uczestnikami konferencji przez sieć, że na początku roku złożono wiele wniosków o dołączenie do programu.

Posłuchaj
00:28 mczp.mp3 Mateusz Morawiecki: w ostatnim czasie złożono bardzo dużo wniosków o udział w programie (IAR)

- W ciągu ostatniego miesiąca złożono 11 tys. wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze". Chcę zachęcić wszystkich, żeby to zainteresowanie było jeszcze większe. Zależy nam, żeby do 2029 roku zaangażować w program 100 mld zł - mówił Mateusz Morawiecki.

Tysięczna gmina w programie

Dziś do programu jako tysięczna gmina dołączyły śląskie Świętochłowice. Premier podkreślał, że choć Śląsk jest ważnym miejscem dla polskiego przemysłu, to musi on być też coraz bardziej przyjazny środowisku.

Premier podkreślił podczas wystąpienia, że troska o czyste środowisko i czyste powietrze to jeden z filarów nowej rzeczywistości, nowego ładu.

- Rozwój gospodarczy musi się przekładać na wysoką jakość życia, czyli jakość środowiska i czyste powietrze - powiedział. Dodał, że dobrej jakości powietrze nie może być dobrem rzadkim.


farma wiatrowa offshore energia odnawialna free shut 1200.jpg
Europa stawia na morską energetykę wiatrową. Rekordowe inwestycje w 2020 roku

Duże środki na promocję programu

Premier zaznaczył, że władzom zależy na jak najszerszym rozpropagowaniu programu. Jak mówił, rząd zamierza przeznaczyć na ten cel duże środki.

- Przeznaczamy 100 mln zł na promocję programu "Czyste powietrze" w samorządach. Ten program ma szansę w bardzo wyraźny sposób poprawić nasze powietrze. Te środki umożliwią gminom prowadzenie konsultacji i utworzenie nowych miejsc informacyjnych dla mieszkańców - zadeklarował.

Obecnie z programu korzysta około 200 tysięcy gospodarstw domowych - to łącznie około pół miliona osób.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Czytaj także

Tempo wymiany pieców a jakość powietrza w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 15:00
Normy zanieczyszczenia powietrza w Polsce na początku tygodnia były wyjątkowo wysokie, wraz z ociepleniem jest trochę lepiej, ale problem nie znika
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy uważają smog za poważny problem. Najczęściej wywołuje podrażnienie gardła i zmęczenie

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 07:45
Zanieczyszczenie powietrza jest dla niemal połowy Polaków poważnym problemem w ich miejscu zamieszkania, w dużych miastach ten odsetek jest jeszcze wyższy i wynosi 72 proc. – wynika z ekobarometru Agencji Badań Rynku i Opinii SW Research.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityka energetyczna Polski do 2040 r. Wiceminister klimatu: zrealizujemy projekt elektrowni jądrowej

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 14:57
- Technologie jądrowe są sprawdzone, kilku dostawców zapewnia ich bezpieczeństwo. Sama budowa elektrowni jądrowej jest stosunkowo droga, natomiast wytwarzanie energii relatywnie najtańsze spośród wszystkich źródeł - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. 
rozwiń zwiń