X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paweł Sałek: Grupa Wyszehradzka to dobry pomysł współpracy regionalnej

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 08:39
- Polska wygrała z Komisją Europejską w sądzie w Luksemburgu spór o tzw. najlepsze dostępne techniki dla dużych źródeł spalania. Kraje Grupy Wyszehradzkiej poparły jej wniosek - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP.
Paweł Sałek, doradca prezydenta RP
Paweł Sałek, doradca prezydenta RPFoto: PR24/J.Popławski

We wtorek rozpoczął się szczyt prezydentów Grupy Wyszehradzkiej. Jednym z głównych tematów, które poruszano podczas pierwszego dnia, była pandemia koronawirusa. Z kolei dzisiaj, jak poinformował Paweł Sałek, zostaną omówione sprawy "bezpieczeństwa energetycznego i polityki klimatycznej". 

Czytaj także:
V4 pap 1200x660.jpg
Łukasz Ogrodnik: przed każdym szczytem UE przywódcy V4 spotykają się, by omówić swoje stanowiska

Doradca prezydenta zauważył, że Polska, Węgry, Słowacja i Czechy reprezentują różne podejścia polityki energetycznej. Podkreślił, że jednak zdarzała się już współpraca na tym polu. - Polska jako kraj wiodący wygrała z Komisją Europejską w sądzie w Luksemburgu spór o tzw. najlepsze dostępne techniki dla dużych źródeł spalania. Kraje Grupy Wyszehradzkiej poparły ten wniosek - mówił gość PR24.

Czytaj także:

Tematy drugiego dnia spotkania

Jak poinformował rozmówca, podczas dzisiejszego spotkania pojawią się między innymi "wątki dotyczące Trójmorza, połączeń międzysystemowych oraz budowy infrastruktury energetycznej pomiędzy krajami Grupy Wyszehradzkiej". 

Jednym z tematów będą także "sprawy związane z dostawą gazu do Polski oraz ewentualna dystrybucja pomiędzy sąsiadami".  

Mówiąc o różnicach w spojrzeniu na politykę energetyczną i klimatyczną, Sałek podkreślił, że "żadnemu z państw nie można odmówić realizacji interesów zgodnie z własną racją stanu". - Tak się zdarza w tych obszarach. Natomiast są obszary, np. w przypadku budżetu unijnego, w których Grupa Wyszehradzka stawia sprawę jednym głosem - powiedział gość PR24.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

Posłuchaj
13:32 PR24_mp3 2021_02_10-07-15-09_SALEK_.mp3 Doradca prezydenta RP Paweł Sałek o Grupie Wyszehradzkiej ("24 pytania - rozmowa poranka")

***

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Paweł Sałek, doradca prezydenta RP

Data emisji: 10.02.2021

Godzina: 07.15

jbt

Czytaj także

Prof. Grosse: Grupa Wyszehradzka wciąż nadaje ton Europie Środkowej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 13:53
- Skupiamy się na koordynacji i inicjowaniu pewnych działań. Pokazujemy również swoją solidarność z partnerami, zwłaszcza teraz w okresie pandemii. Dlatego zarówno inicjatywa Trójmorza, jak i sama Grupa Wyszehradzka cały czas się rozwijają, mimo że nie wszyscy w to na początku wierzyli - mówi o współpracy w Grupie Wyszehradzkiej politolog i socjolog prof. Tomasz Grzegorz Grosse.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie V4 na 30-lecie powołania Grupy Wyszehradzkiej. Wiceszef MSZ: tematem historia i przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 07:55
- To ważny rok, choć trudny, wszyscy wiemy, że spotkania bezpośrednie są utrudnione, mimo wszystko prezydenci zdecydowali, aby się spotkać w roku 30-lecia powołania Grupy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz o spotkaniu przywódców Grupy Wyszehradzkiej.
rozwiń zwiń