X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To region o kluczowym znaczeniu". Prof. Grochmalski o szczycie grupy V4

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 12:09
- Nie ulega wątpliwości, że grupa pokazała swoje znaczenie podczas rokowań dot. budżetu unijnego. To jest bardzo istotny format, jeśli chodzi o wygrywanie pewnych kwestii - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski, politolog z Akademii Sztuki Wojennej, komentując aktywność Grupy Wyszehradzkiej. 
Prezydent RP Andrzej Duda (3L) i prezydent Republiki Czeskiej Milos Zeman (L) podczas powitania przed spotkaniem prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej w rezydencji Prezydenta RP w Juracie.
Prezydent RP Andrzej Duda (3L) i prezydent Republiki Czeskiej Milos Zeman (L) podczas powitania przed spotkaniem prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej w rezydencji Prezydenta RP w Juracie.Foto: PAP/Jakub Szymczuk/KPRP

We wtorek w Juracie rozpoczął się szczyt Grupy Wyszehradzkiej, związany z 30-leciem nawiązania współpracy między środkowoeuropejskimi krajami. W spotkaniu biorą udział Miloš Zeman, Andrzej Duda, Zuzana Čaputová i János Áder.

V4 pap 1200x660.jpg
Publicysta: Grupa Wyszehradzka ma gospodarczy potencjał i pragmatyczne podejście do wspólnych spraw

Gość rozmowy zwrócił uwagę na obszary działalności Grupy Wyszehradzkiej. - Mamy do czynienia z trzema wymiarami: politycznym, gospodarczym i bezpieczeństwa - przypomniał. - Jest wyszehradzka grupa bojowa, która faktycznie funkcjonuje. Przykładem tego jest wspólna inicjatywa zakupu amunicji - dodał, odnosząc się do działań dotyczących bezpieczeństwa regionu. 


Posłuchaj
22:02 _PR24_AAC 2021_02_10-11-07-27.mp3 Prof. Piotr Grochmalski: to kwestia zaniedbań idących w całą epokę industrializacji. Ten region był marginalizowany w Europie, to jest pierwszy projekt, który spina całą Eurazję ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Prof. Grochmalski skomentował również znaczenie obszaru dla Unii Europejskiej oraz - w szczególności - dla Niemiec. - To region o kluczowym znaczeniu dla Niemiec. Niemcy są w tej chwili sercem i próbują też być po części głową UE. Z punktu widzenia znaczenia gospodarczego, sam region V4 jest absolutnie dominujący - ocenił. 

Zdaniem gościa audycji, jednym z kluczowych obszarów aktywności państw składających się na Grupę Wyszehradzką powinna być praca nad rozwojem regionalnej infrastruktury. - To kwestia zaniedbań idących w całą epokę industrializacji. Ten region był marginalizowany w Europie, a to jest pierwszy projekt, który spina całą Eurazję - powiedział profesor. 


Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Ryszard Gromadzki
Gość: prof. Piotr Grochmalski (politolog, Akademia Sztuki Wojennej)
Data emisji: 10.02.2021
Godzina emisji: 11.07

kb

Czytaj także

Szczyt prezydentów grupy V4 w Juracie. Odbudowa gospodarki po pandemii jednym z tematów

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 13:00
Rozpoczęło się spotkanie prezydentów Polski, Czech, Węgier i Słowacji, które ma uczcić 30-lecie Grupy Wyszehradzkiej. Gospodarzem dwudniowego szczytu w prezydenckiej rezydencji w Juracie jest Andrzej Duda. Główne tematy rozmów przywódców to odbudowa gospodarki po pandemii oraz polityka europejska i transatlantycka. Nie zabraknie też kwestii klimatyczno-energetycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Sałek: Grupa Wyszehradzka to dobry pomysł współpracy regionalnej

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 08:39
- Polska wygrała z Komisją Europejską w sądzie w Luksemburgu spór o tzw. najlepsze dostępne techniki dla dużych źródeł spalania. Kraje Grupy Wyszehradzkiej poparły jej wniosek - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP.
rozwiń zwiń