X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Modernizacja linii kolejowej w regionie Kłodzka. Podpisano umowę na generalny remont

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 15:45
PKP Polskie Linie Kolejowe rewitalizują trasę do Kłodzka z Wałbrzycha. Na odcinku Ścinawka - Kłodzko Główne zostaną wyremontowane dwa mosty i jeden wiadukt. Wszystko po to, by w przyszłości przywrócić ruch kolejowy na tej trasie.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/RynekKolejowy

Kolejarze podpisali dziś umowę na generalny remont i modernizację mostów i wiaduktu. Mosty mają charakterystyczny, "przedwojenny" wygląd. Są wykonane przede wszystkim ze stali. Jest och stan jest dziś opłakany, a konstrukcja na tyle słaba, że nie mógłby po nich bezpiecznie przejechać żaden pociąg. Jeden z mostów jest zlokalizowany bezpośrednio przy wyjeździe z Kłodzka, a drugi łączy brzegi nad rzeką Ścinawką.

Dlatego też PKP PLK podpisały umowę z konsorcjum firm, którego liderem jest Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej Dolkom.

Za ponad 43 miliony złotych firmy przeprowadzą generalny remont tych trzech konstrukcji tak, by możliwe było poszerzenie pasażerskiej sieci kolejowej.

koleje dolnośląskie free shutter 1200.jpg
Ważna inwestycja we Wrześni. Nowe wiadukty zwiększą bezpieczeństwo i poprawią komunikację

Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel powiedział, że prace uprawnią także przewóz towarów, szczególnie wywóz kruszywa z kopalni w rejonie Nowej Rudy, poprawią bezpieczeństwo w ruchu kolejowym w regionie, a także poprawią efektywność tej gałęzi transportu.

Zaznaczył, że region jest znany z kruszyw, które są transportowane w różne regiony Polski, dlatego też sprawny transport w dobie dużych inwestycji drogowych, czy kolejowych jest bardzo ważny.
Przyznał też, że tor numer 1  linii kolejowej Ścinawka – Kłodzko jest zamknięty od wielu lat, a jego stan techniczny jest bardzo słaby. PKP PLK prowadzą jednak prace, których celem jest odtworzenie tej linii.

Prace związane z odbudową mostów i wiaduktu mają pomóc w przywróceniu tej linii do użytkowania. 

Aleksander Pszoniak, IAR, PR24, akg

Czytaj także

Ważna inwestycja we Wrześni. Nowe wiadukty zwiększą bezpieczeństwo i poprawią komunikację

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 14:16
Kierowcy, rowerzyści i piesi bezpiecznie pokonają tory nowymi, bezkolizyjnymi skrzyżowaniami we Wrześni (woj. wielkopolskie). PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z samorządem o współpracy przy budowie dwóch wiaduktów kolejowych w tym mieście na ulicy Działkowców. Mieszkańcy będą mogli korzystać z tych inwestycji w połowie 2023 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejarze chcą zmodernizować trasy na Śląsku. Jest umowa ws. prac planistycznych

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 14:56
Kolejarze rozpoczęli przygotowania do modernizacji linii kolejowych w Aglomeracji Śląskiej. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały właśnie umowę na prace planistyczne dotyczące kilku linii w tym regionie. Chodzi między innymi o odcinki z Chorzowa do Katowic, z Katowic do Mysłowic i z Radzionkowa do Chorzowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestycje drogowe dla Zachodniego Pomorza. Znamy szczegółowy plan

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 16:08
Zachodnia obwodnica Szczecina, najdłuższy tunel drogowy w Polsce i kolejne odcinki dróg ekspresowych. Ministerstwo Infrastruktury oraz Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiły plany inwestycyjne dla Zachodniego Pomorza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

2,5 mld złotych na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Rząd przyjął strategię

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 13:00
Rząd przeznaczył dwa i pół miliarda złotych na poprawę bezpieczeństwa na drogach krajowych. To element nowej strategii drogowej przyjętej przez Radę Ministrów. Jej najważniejszym celem jest zmniejszenie liczby wypadków, a szczególnie tych z udziałem tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli głównie pieszych. Czas realizacji programu to cztery lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny odcinek Via Carpatii w budowie. Jest umowa na zaprojektowanie fragmentu trasy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 14:09
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontraktuje kolejne odcinki międzynarodowej trasy Via Carpatia. GDDKiA podpisała właśnie umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Lubartowem. Inwestycję zrealizuje firma Mota-Engil Central Europe. Wartość tego kontraktu przekracza 830 milionów złotych.
rozwiń zwiń