more_horiz
Wiadomości

"Zaktywizowała polityków opozycji". Dr Machnik o decyzji TSUE

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 12:13
- Było do przewidzenia, że decyzja TSUE zaktywizuje polityków opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humanum, komentując reakcję opozycji na wypowiedź Trybunału Sprawiedliwości UE ws. Krajowej Rady Sądownictwa w Polsce. 
Siedziba TSUE w Luksemburgu
Siedziba TSUE w LuksemburguFoto: nitpicker/ Shutterstock

Tematem audycji była wypowiedź TSUE dot. nowelizacji ustawy KRS. 

TSUE PAP-1200.jpg
W TSUE w Luksemburgu rozprawa ws. pytań prejudycjalnych SN

- Rząd będzie miał dużo pracy, żeby znaleźć jakiekolwiek porozumienie z organami UE. Nie wierzę, że nagle rząd chciałby wycofać się ze swojego kierunku, więc dyplomacja będzie dalej musiała współpracować i korespondować z władzami Unii Europejskiej - powiedział ekspert, przewidując dalszy przebieg wydarzeń związanych z polskim sądownictwem. 


Posłuchaj
25:01 _PR24_AAC 2021_03_02-11-33-30.mp3 Dr Bartłomiej Machnik: rząd będzie miał dużo pracy, żeby znaleźć jakiekolwiek porozumienie z organami UE. Nie wierzę, że nagle rząd chciałby wycofać się ze swojego kierunku ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Politolog odniósł się również do podstawy problemu, jakim są kompetencje UE ws. ingerencji w sądownictwo krajów członkowskich. - Bez wątpienia jest to fundamentalna rozmowa, bo ma oddzielić warstwę polityczną od formalno-prawnej, historycznej - ocenił. 


Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: dr Bartłomiej Machnik (politolog, Collegium Humanum)
Data emisji: 02.03.2021
Godzina emisji: 11.33

kb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem