X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premiera filmu o katastrofie smoleńskiej. Emisja "Stanu zagrożenia" w TVP

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 10:25
Telewizja Polska wyemituje, w niedzielę o 21:15, film Ewy Stankiewicz pt. "Stan Zagrożenia". Film dokumentalny ujawnia nieznane dotąd kulisy tego, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. To efekt 10 lat śledztwa dziennikarskiego dotyczącego śmierci Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego na terenie Federacji Rosyjskiej.
Wrak samolotu Prezydenta RP, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku w rejonie smoleńskim
Wrak samolotu Prezydenta RP, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku w rejonie smoleńskimFoto: ITAR-TASS/FORUM

Reżyser filmu Ewa Stankiewicz podkreśla, że dokument to również próba ujęcia problemu "w pigułce" w sposób zrozumiały dla międzynarodowego widza.

wrak katastrofa smoleńsk free 663.jpg
11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Knap: Rosja traktuje pytania Polski jako wichrzycielstwo

- Największym atutem tego filmu jest podanie źródeł informacji. To jest odpowiedź na potrzebę ustalenia i uporządkowania faktów w sytuacji intensywnych kampanii dezinformacji dotyczących tej tragedii. O Smoleńsku można powiedzieć wszystko i wszystkiemu zaprzeczyć, ale tutaj są poważne źródła potwierdzone instytucjami Państwa Polskiego- zaznacza reżyser filmu Ewa Stankiewicz.

Posłuchaj
00:26 11026041_1.mp3 Ewa Stankiewicz o atutach filmu "Stan zagrożenia" (IAR) 

Montażysta i współtwórca filmu Paweł Suchta, zaznacza, że widzowie poznają źródła informacji dokumentujących wiele nieznanych wcześniej wydarzeń.

pomnik_smolensk1200.jpg
"Jeżeli jest dobry, powinien zostać wyemitowany". Kontrowersje wokół filmu Ewy Stankiewicz

- Fenomen tego filmu jest taki, że jest on oparty na autentycznych materiałach. Są tam materiały z prokuratorii polskiej, cytujemy duże fragmenty śledztwa, z którego wynika, że wszystko jest już wiadome, co się tam wydarzyło, tylko nikt o tym nie mówi publicznie. Wygląda na to, że my to powiemy pierwsi. Po dziesięciu latach ktoś powie prawdę o tym co się stało wtedy, 10 kwietnia - wyjaśnia współautor filmu.

Posłuchaj
00:26 11026041_2.mp3 Paweł Suchta, współtwórca filmu o fenomenie "Stanu zagrożenia" (IAR) 

Pozyskane w dziennikarskim śledztwie zeznania przed prokuraturą oraz ustalenia techniczne Komisji powołanej przez polskie Ministerstwo Obrony Narodowej to materiały odkrywające zaskakujący przebieg wydarzeń. - mówi rozmówca Polskiego Radia.

Czytaj także:

TVP1 wyemituje "Stan Zagrożenia" w niedzielę o godzinie 21.15. Powtórka w TVP Polonia dzień później o 22:35.

Film został nagrodzony na 11 międzynarodowych festiwalach na świecie. W przygotowaniu jest książka i druga część filmu z materiałami, których źródłem są instytucje państwa polskiego, a także niepublikowane wywiady z technikami obsługi samolotu tuż przed wylotem oraz świadkami inwigilacji osób, które oficjalnie posądzono o samobójstwa.

bf

Czytaj także

Nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej. Ewa Stankiewicz o dokumencie "Stan zagrożenia"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 09:40
- Po dziesięciu latach zbierania materiału udało mi się ukończyć pierwszą część filmu dokumentalnego pt. "Stan zagrożenia" - ogłosiła w Polskim Radiu 24 Ewa Stankiewicz. Dokument ma ukazać nowe informacje na temat katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeżeli jest dobry, powinien zostać wyemitowany". Kontrowersje wokół filmu Ewy Stankiewicz

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 10:00
- Jest teoria, że PiS zależy na wyciszeniu "sprawy smoleńskiej" i jest to prawdopodobne. Prywatnie politycy uczestniczą regularnie w miesięcznicach, ale nie wykorzystują tego tematu politycznie. Dobrze, że nie jest to już narzędziem gry politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gursztyn z TVP.
rozwiń zwiń