X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Obostrzenia nie zastąpią samodyscypliny". Lidia Burzyńska o łagodzeniu zasad sanitarnych

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 09:25
- Kolejne kroki dotyczące obostrzeń to decyzje rządu, które są poprzedzone szerokimi konsultacjami. Najważniejszy w tym wszystkim jest człowiek i zdrowie, aby zakażeń było jak najmniej - mówiła w Polskim Radiu 24 Lidia Burzyńska (Prawo i Sprawiedliwość). W audycji wziął również udział Radosław Lubczyk (PSL-Koalicja Polska).

Rząd łagodzi obostrzenia w większości województw. Od dziś w jedenastu województwach zmieniają się zasady sanitarne. Do najmłodszych klas częściowo wróci nauka stacjonarna. Będzie też można ponownie skorzystać z niektórych usług, chociażby tych z branży kosmetycznej.

mid-21422551 (1).jpg
"Przestrzegałbym przed zbyt dużym entuzjazmem". Prof. Gujski o sytuacji epidemicznej w Polsce

Radosław Lubczyk ocenił, że walkę z epidemią koronawirusa mogłyby wspomóc obowiązkowe szczepienia. - To jest jakiś pomysł, trzeba by przeprowadzić akcję informacyjną. Wiemy, że cały czas działają ruchy antyszczepionkowe. Dezinformacja, mówienie o szkodliwości szczepień powinno być zabronione. Dziś tylko szczepienia mogą spowodować, że pandemia zniknie (…) Apeluję, aby szczepiła się jak największa liczba osób, to jedyne antidotum na to, by pozbyć się tego wirusa - podkreślał.

Lidia Burzyńska komentowała poluźnienie rygorów sanitarnych w 11 województwach. - Działanie rządu jest bardzo rozsądne. Odpowiedzialność i systematyczność w przedstawianiu kolejnych kroków odmrażania gospodarki jest poprzedzona szerokimi konsultacjami - zaznaczyła.

- Do szkół wracają dzieci, izolacja wpływa nie tylko na gospodarkę, ale również na zdrowie psychiczne. Obawiam się, jako wieloletni nauczyciel, że to najmłodsi ucierpią najmocniej (…) bez wątpienia rząd dbający o gospodarkę i społeczeństwo podejmie stosowne kroki - dodała.

Czytaj więcej:

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił, że luzowanie obostrzeń powinno być wprowadzane powoli i ostrożnie. Wskazał, że obecnie Polska jest podzielona na dwie strefy: w 11 województwach, gdzie zakażeń i hospitalizacji jest mniej, obostrzenia zostaną poluzowane.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: Lidia Burzyńska, Radosław Lubczyk 

Data emisji: 26.04.2021

Godzina emisji: 8.06

PR24/ka

Czytaj także

"Noszenie maseczek musimy uznać już za codzienność". Dr. Afelt o skutkach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 11:14
- Nawet jeżeli będziemy w sytuacji, w której osiągniemy maksymalny poziom wyszczepień, to nie oznacza to, iż będziemy wolni od koronawirusa - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Zuber: współczuję każdemu rządowi, który musi teraz podejmować decyzje dot. restrykcji

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 22:02
- Specjaliści zajmujący się tymi kwestiami nie są zgodni co do tego, czy należy odmrażać gospodarkę, czy nie. W tym wszystkim jest rząd, który musi podejmować decyzje. Na szali jest życie i zdrowie. To jest największy dramat tego wszystkiego - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
rozwiń zwiń