more_horiz
Wiadomości

"Obostrzenia nie zastąpią samodyscypliny". Lidia Burzyńska o łagodzeniu zasad sanitarnych

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 09:25
- Kolejne kroki dotyczące obostrzeń to decyzje rządu, które są poprzedzone szerokimi konsultacjami. Najważniejszy w tym wszystkim jest człowiek i zdrowie, aby zakażeń było jak najmniej - mówiła w Polskim Radiu 24 Lidia Burzyńska (Prawo i Sprawiedliwość). W audycji wziął również udział Radosław Lubczyk (PSL-Koalicja Polska).

Rząd łagodzi obostrzenia w większości województw. Od dziś w jedenastu województwach zmieniają się zasady sanitarne. Do najmłodszych klas częściowo wróci nauka stacjonarna. Będzie też można ponownie skorzystać z niektórych usług, chociażby tych z branży kosmetycznej.

mid-21422551 (1).jpg
"Przestrzegałbym przed zbyt dużym entuzjazmem". Prof. Gujski o sytuacji epidemicznej w Polsce

Radosław Lubczyk ocenił, że walkę z epidemią koronawirusa mogłyby wspomóc obowiązkowe szczepienia. - To jest jakiś pomysł, trzeba by przeprowadzić akcję informacyjną. Wiemy, że cały czas działają ruchy antyszczepionkowe. Dezinformacja, mówienie o szkodliwości szczepień powinno być zabronione. Dziś tylko szczepienia mogą spowodować, że pandemia zniknie (…) Apeluję, aby szczepiła się jak największa liczba osób, to jedyne antidotum na to, by pozbyć się tego wirusa - podkreślał.

Lidia Burzyńska komentowała poluźnienie rygorów sanitarnych w 11 województwach. - Działanie rządu jest bardzo rozsądne. Odpowiedzialność i systematyczność w przedstawianiu kolejnych kroków odmrażania gospodarki jest poprzedzona szerokimi konsultacjami - zaznaczyła.

- Do szkół wracają dzieci, izolacja wpływa nie tylko na gospodarkę, ale również na zdrowie psychiczne. Obawiam się, jako wieloletni nauczyciel, że to najmłodsi ucierpią najmocniej (…) bez wątpienia rząd dbający o gospodarkę i społeczeństwo podejmie stosowne kroki - dodała.

Czytaj więcej:

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił, że luzowanie obostrzeń powinno być wprowadzane powoli i ostrożnie. Wskazał, że obecnie Polska jest podzielona na dwie strefy: w 11 województwach, gdzie zakażeń i hospitalizacji jest mniej, obostrzenia zostaną poluzowane.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: Lidia Burzyńska, Radosław Lubczyk 

Data emisji: 26.04.2021

Godzina emisji: 8.06

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także