X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy Jork znosi obostrzenia. Działa już większość kawiarni i restauracji

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 07:52
Nowy Jork znosi obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa. Otwarto już większość restauracji i kawiarni. Burmistrz Bill de Blasio zapowiedział, że 1 lipca "otworzy" całe miasto. Zapowiedzi powrotu do normalności w Nowym Jorku nabierają szczególnego znaczenia, ponieważ w ubiegłym roku, to właśnie to miasto było epicentrum zakażeń w Stanach Zjednoczonych. 
Nowy Jork, widok na Central Park
Nowy Jork, widok na Central ParkFoto: Shutterstock/Photo Spirit

W związku z poważną sytuacją w szczycie zakażeń koronawirusem, władze miasta postawiły na walkę z pandemią, wprowadzając specjalne obostrzenia w konkretnych rejonach, w których sytuacja wyróżniała się na tle całego miasta. Działania przyniosły efekty i Nowy Jork może patrzeć z optymizmem w przyszłość. 

Posłuchaj
00:50 11059595_1.mp3 Nowy Jork znosi obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa ("IAR")

 Szczepienia USA PAP-1200.jpg

Przed 4 lipca 70 proc. Amerykanów będzie zaszczepionych na COVID-19? Joe Biden ma nowy cel

Powolny powrót do normalności

Powolne "otwieranie" Nowego Jorku rozpoczęto wystawą kwiatów w słynnym domu towarowym Macy's. Właściciele restauracji i kawiarni otrzymują od miasta specjalne fundusze stymulacyjne na utrzymanie lokali. Jednak ponad 40 procent z nich zbankrutowało. Te, które przetrwały, oblegane są przez nowojorczyków. Otwarte są również częściowo nowojorskie muzea. Ograniczono jednak znacznie liczbę zwiedzających. W lipcu wznawiają działalność broadwayowskie teatry. Jednak Metropolitan Opera i filharmonia rozpoczną sezon dopiero na jesieni. W najgorszej sytuacji są nowojorscy hotelarze, którzy nie mogą liczyć w tym roku na tłumy turystów. Otwartych zostanie tylko 20 procent hoteli.

IAR/dz

Czytaj także

"Sytuacja wymknęła się spod kontroli". Szef dyplomacji USA oskarżył Chiny o rozwój epidemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 20:11
- Błędy władz Chin w początkowej fazie epidemii COVID-19 doprowadziły do tego, że sytuacja "wymknęła się spod kontroli" - powiedział w niedzielę sekretarz stanu USA Antony Blinken. Wyraził też zaniepokojenie "coraz bardziej agresywnymi działaniami rządu w Pekinie" wobec Tajwanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszyscy Amerykanie mogą się zaszczepić. Niektóre punkty nie wymagają nawet rejestracji

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 19:44
Od dziś wszyscy Amerykanie niezależnie od wieku, stanu zdrowia i wykonywanej pracy mogą się szczepić na COVID-19. Według najnowszych danych połowa dorosłej populacji Stanów Zjednoczonych jest już po pierwszej dawce szczepionki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odległość w pomieszczeniach nie chroni przed koronawirusem. Tak twierdzą amerykańscy naukowcy

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 07:49
Naukowcy z renomowanego Massachusetts Institute of Technology (MIT) przekonują, że osoby zachowujące w zamkniętych pomieszczeniach odległość 60 stóp (ok. 18 m) nie są lepiej chronione przed Covid-19 niż przestrzegające zalecanego odstępu 6 stóp (niecałe 2 m). Ich zdaniem ważniejsze są inne czynniki.
rozwiń zwiń