X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zawiadomienie prezesa NIK ws. Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS komentuje

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 15:28
- To nerwowe ruchy człowieka, który znajduje się w trudnej sytuacji. Jeśli zawiadomienie zostanie złożone, gdy poznamy szczegóły, będziemy się do niego odnosić - powiedziała rzecznik PiS Anita Czerwińska, odnosząc się do doniesień ws. zawiadomienia prezesa NIK ws. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Anita Czerwińska
Anita CzerwińskaFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

TVN 24 podał we wtorek, że prezes NIK Marian Banaś złożył zawiadomienie do prokuratury o "uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego". Zawiadomienie miałoby dotyczyć - według TVN 24 - publicznego znieważenia lub poniżenia konstytucyjnego organu oraz przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej.

forum-orp orzeł 1200 .jpg
KO domaga się pilnej kontroli NIK w Marynarce Wojennej. Chodzi o stan okrętu ORP Orzeł

"Nerwowe ruchy"

- Są to nerwowe ruchy człowieka, który znajduje się w trudnej sytuacji. Jeśli zawiadomienie rzeczywiście zostanie złożone, to gdy poznamy szczegóły, będziemy się do niego odnosić - tak do informacji TVN odniosła się we wtorek w rozmowie z PAP rzecznik PiS Anita Czerwińska.

Czytaj także:

Jak podał TVN24, Banaś w oświadczeniu napisał, że "w związku z ostatnią medialną aktywnością" wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego złożył on zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw z artykułu 226 par. 3, art. 224 par. 2 oraz art. 212 par. 1 w zw. z art. 212 par. 2 kodeksu karnego.

W ubiegłym tygodniu szef NIK poinformował z kolei, że kieruje do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera, szefów MAP i MSWiA oraz szefa KPRM. Zawiadomienia te dotyczą organizacji wyborów korespondencyjnych w ubiegłym roku.

dz

Czytaj także

"Tutaj wychodzi małostkowość". Piotr Kaleta o działaniach Mariana Banasia

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 09:23
- W polityce popełnia się błędy. Niewątpliwie błędem PiS-u było to, że Marian Banaś został szefem Najwyższej Izby Kontroli - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta (PiS). Gościem audycji był również Andrzej Grzyb (PSL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ciosy opozycji w stronę rządu są coraz słabsze". Jan Mosiński o raporcie NIK ws. wyborów korespondencyjnych

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 09:11
- Marzeniem opozycji jest, by dokopać rządowi jeszcze bardziej. Te ciosy są coraz słabsze, więc przyda się kolejna instytucja - NIK, która wyręczy w tym opozycję - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł PiS. Gościem "Dwóch stron" był także Krzysztof Paszyk z PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Do podjęcia działań zobowiązywała nas konstytucja". Szef KPRM o wyborach korespondencyjnych

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 14:54
- Dla nas sprawa była dość oczywista. Nadrzędnym prawem jest konstytucja, która zobowiązuje władze do podjęcia działań, aby wybory zostały przeprowadzone w określonym w ustawie zasadniczej terminie - mówił szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do raportu i zawiadomień NIK do prokuratury.
rozwiń zwiń