X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Soboń o wyborach korespondencyjnych: pan Banaś ma swoją kalkulację polityczną

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 07:50
- Pan prezes Banaś ma niestety swoją kalkulację. Jest to kalkulacja polityczna. Taką ma też opozycja, która jest stabilna, jeżeli chodzi o atakowanie rządu czy obozu rządzącego - powiedział o raporcie NIK i jej prezesie Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.

Najwyższa Izba Kontroli orzekła, że organizacja ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym nie miała podstaw prawnych. Prezes NIK Marian Banaś wskazał, że wybory organizuje wyłącznie Państwowa Komisja Wyborcza. Centrum Informacyjne Rządu przedstawiło ekspertyzę i opinie prawne mówiące o zgodności działań podjętych przez władze i ustosunkowało się do raportu NIK.

mid-21513118-2.jpg
"Element osobistej gry Banasia". Jacek Karnowski o raporcie NIK

"Trudno zanegować fakty"

Artur Soboń powiedział, że trudno w ocenie wyborów korespondencyjnych pominąć okoliczności, w jakich miały być przeprowadzone. - Trudno zanegować fakty, które podczas przygotowań do wyborów były kluczowe. Był wyznaczony konstytucyjny termin, mieliśmy epidemię, której nie znaliśmy i umożliwienie głosowania tym, którzy znaleźliby się w sytuacji izolacji czy choroby - powiedział.

- Najbardziej idealnym wyjściem z ówczesnej sytuacji byłoby szybkie przyjęcie ustawy z 6 kwietnia przez Senat i praca na już obowiązującej ustawie o wyborach korespondencyjnych. Tutaj zwyciężył interes polityczny w postaci zmiany kandydata przez PO - dodał.

Czytaj również:

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do wypowiedzi polityków opozycyjnych, którzy mimo wcześniejszego atakowania i żądania dymisji Mariana Banasia teraz bronią jego stanowiska. - Pan Banaś ma pozycję jak Lech Wałęsa. Kiedy jest użyteczny i wygodny, to jest bohaterem. Kiedy ma swoje przekonania czy przemyślenia, to wzbudza złość i nienawiść. Obaj mają silne osobowości, ale pan Banaś powinien skupić się na swojej roli, a nie szukać zemsty politycznej - ocenił.

- Pan prezes Banaś ma niestety swoją kalkulację. Jest to kalkulacja polityczna. Taką ma też opozycja, która jest stabilna, jeżeli chodzi o atakowanie rządu czy obozu rządzącego - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
14:56 PR24_mp3 2021_05_14-07-09-34.mp3 Artur Soboń o wyborach korespondencyjnych ("24 pytania")

***

Audycja: "24 Pytania-rozmowa poranka"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Artur Soboń (wiceminister aktywów państwowych)

Data emisji: 14.05.2021

Godzina: 7:09

dz

Czytaj także

Wybory korespondencyjne. NIK: organizacja bez podstaw prawnych

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 11:29
Najwyższa Izba Kontroli orzekła, że organizacja ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym nie miała podstaw prawnych. Izba złożyła też do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarządy Poczty Polskiej oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Centrum Informacyjne Rządu zapewnia natomiast, że organizując tak zwane wybory kopertowe, działało zgodnie z konstytucją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory korespondencyjne. Piotr Andrzejewski: pozwalała na nie ustawa covidowa

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 13:00
- Tutaj bardzo ważne jest, że wchodzimy w zakres działania ustawy antycovidowej i gdyby to była normalna sytuacja, to zarzut byłby uzasadniony. Jednak stosowanie prawa musi być uzależnione od warunków, w jakich ono funkcjonuje, a nie tylko od teorii - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kompromitacja NIK". Terlecki o raporcie ws. wyborów korespondencyjnych

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 15:51
Szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki stwierdził, że raport Najwyższej Izby Kontroli w sprawie organizacji wyborów korespondencyjnych jest "kompromitacją" tej instytucji. 
rozwiń zwiń