X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Odbiór społeczny raportu NIK. Prof. Domański: pada pytanie, czy mamy do czynienia z intencją osobistą

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 13:37
- Wszyscy, którzy interesują się polityką, wiedzą, że jest coś, co można określić konfliktem osobistym między prezesem Banasiem a obozem rządzącym. Zadawane jest więc pytanie, czy nie mamy do czynienia z intencją osobistą - powiedział w Polskim Radiu 24 o odbiorze społecznym raportu NIK i sprawy wyborów korespondencyjnych prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
prof. Henryk Domański
prof. Henryk DomańskiFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Najwyższa Izba Kontroli orzekła, że organizacja ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym nie miała podstaw prawnych. Prezes NIK Marian Banaś wskazał, że wybory organizuje wyłącznie Państwowa Komisja Wyborcza. Centrum Informacyjne Rządu przedstawiło ekspertyzę i opinie prawne mówiące o zgodności działań podjętych przez władze i ustosunkowało się do raportu NIK.

Stanisław Karczewski 1200.jpg
Stanisław Karczewski o głosowaniu Senatu nad RPO: politycy PO wywierali olbrzymią presję na senatorów

"Emocjonalne ustosunkowywanie się"

Zdaniem prof. Henryka Domańskiego opinia publiczna zadaje sobie pytanie o zasadność i znaczenie raportu NIK. - Opinia publiczna będzie zadawała sobie pytanie, czy krytyka poczynań rządu ma uzasadnienie i podstawę prawną do tego, aby mówić o tym publicznie. W tej chwili jesteśmy kilkanaście miesięcy po wyborach i pada pytanie, czy jest tego sens, czy może chodzi o inne kwestie - powiedział.

- Wszyscy, którzy interesują się polityką wiedzą, że jest coś, co można określić konfliktem osobistym między prezesem Banasiem a obozem rządzącym. Zadawane jest więc pytanie, czy nie mamy do czynienia z intencją osobistą - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że Marian Banaś w swoich wystąpieniach zachowuje się bardzo emocjonalnie. - Prezes Banaś, odkąd jest w konflikcie z PiS, ma zwyczaj ustosunkowywania się emocjonalnie. Chodzi tu o tworzenie negatywnego wizerunku dla obozu rządzącego czy jego poczynań. Takie są wrażenia i myślę, że w pewnym stopniu odzwierciedlają wrażenia, które wielu ludzi, przyglądających się temu, ma - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
19:28 PR24_mp3 2021_05_14-13-08-06.mp3 Prof. Henryk Domański o odbiorze społecznym raportu NIK ("Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Magdalena Złotnicka
Gość: prof. Henryk Domański (socjolog, PAN)
Data emisji: 14.05.2021
Godzina emisji: 13:08

dz

Czytaj także

"Element osobistej gry Banasia". Jacek Karnowski o raporcie NIK

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 15:54
- Najpewniej prezes NIK Marian Banaś ma żal do obozu politycznego, który go nominował. Doszło do wzajemnych pretensji i ciosów, które oderwały się od źródła. Prezes NIK używa broni, którą ma i ten raport jest bronią. Szkodzi jednak państwu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Karnowski ("Sieci").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Decyzje dot. wyborów korespondencyjnych zgodne z prawem". CIR przedstawił opinie ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 16:02
Decyzje premiera Mateusza Morawieckiego skierowane do Poczty Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych miały podstawę prawną, a ich charakter był przygotowawczy - stwierdzono w opiniach prawnych dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowanych przez Centrum Informacyjne Rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy premier powinien podać się do dymisji w związku z raportem NIK? Fogiel: tego typu wezwania to kompletna bzdura

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 10:56
- Miażdżące jest zetknięcie się raportu i kontrolerów NIK z rzeczywistością, tak jakby przez ostatnie kilkanaście miesięcy siedzieli w zamknięciu i umknął ich uwadze fakt, że mamy pandemię - mówił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń