more_horiz
Wiadomości

Kaczyński: samorządy mają za mało władzy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 19:08
- Samorządy mają zbyt mało władzy i nie mogą się rozwijać - powiedział na spotkaniu wyborczym w Augustowie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Mówił też, że nie należy ulegać "terrorowi ekologów", bo inaczej na Suwalszczyźnie nie da się wybudować żadnej drogi.

Czyny nie słowa

Kaczyński powiedział, że samorządy nie mogą ograniczać się do pozyskiwania środków na inwestycje i wydawania "zaszeregowanych" przez państwo pieniędzy. Według niego, powinny "mieć możliwość być bardziej kreatywnymi".

- Powinny być tworzone właściwe strategie dla gmin i miast. Szansa sprowadza się do wykorzystywania swoich możliwości naturalnych, takich jak położenie geograficzne - mówił Kaczyński. Prezes PiS zasugerował kandydatce tej partii na burmistrza Augustowa Annie Urban, by pół roku po wygranej przygotowała taką strategię dla Augustowa i rozesłała ją wszystkim mieszkańcom, by ci potem mogli rozliczyć ją z tego, co zrobiła.

Dodał, że nie jest najważniejsze to, co się mówi podczas kampanii wyborczej, ale jak się to realizuje, sprawując władzę.

Krytyka PO i ekologów

Prezes PiS krytykował rząd PO i ekologów za to, co stało się z obwodnicą Augustowa (rząd wycofał się z wariantu przyjętego do realizacji za rządów PiS; obecnie trwają przygotowania do budowy w wariancie omijającym cenną przyrodniczo dolinę rzeki Rospudy).

- Jeżeli będziemy tolerować w Polsce specyficzne mechanizmy, terror ekologiczny, będzie trudno rozwijać Polskę - dodał. Według Kaczyńskiego, gdyby tak podchodzić do sprawy jak ekolodzy, na Suwalszczyźnie nie da się wybudować żadnej drogi. Podkreślił, ze solidne drogi to szansa gospodarcza dla Polski Wschodniej.
Po spotkaniu w Augustowie prezes PiS pojechał na spotkanie z mieszkańcami Suwałk.

sm

Zobacz także

Zobacz także