more_horiz
Wiadomości

Znów narasta kryzys migracyjny. Najwięcej wniosków azylowych złożono w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 19:08
- W pierwszym półroczu 2021 najwięcej wniosków o azyl migranci złożyli w Niemczech - informuje „Welt am Sonntag”.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Istvan Csak/ Shutterstock
1200_migranci_Forum.png
"Musimy zacząć działać". Niemieckie MSW przewiduje wzrost migracji

Niemcy w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku prześcignęli Włochy, Hiszpanię i Francję pod względem liczby wniosków azylowych. W przeciągu pierwszego półrocza do Niemiec wpłynęło 47.231 nowych wniosków o azyl - wynika z „Raportu Komisji Europejskiej: "Sytuacja migracyjna i uchodźcza", do którego dostępu udzielono dziennikowi „Welt am Sonntag".

Niemcy otrzymały więc ponad dwa razy tyle wniosków co Włochy (20 620), które wielokrotnie zwracały się o wsparcie w przyjmowaniu migrantów między innymi do Berlina. 

Według danych z raportu, 36 procent wnioskodawców w Niemczech to Syryjczycy, następnie Afgańczycy (18 procent) i Irakijczycy (6,6 procent). Za Niemcami znajduje się Francja z 32 212 wnioskami i Hiszpania z 25 823, dalej Łotwa (58), Estonia (30) oraz Węgry do których wpłynęło tylko 19 wniosków o azyl w ciągu pierwszego półrocza. W sumie w pierwszej połowie roku w UE, Szwajcarii i Norwegii złożono 194 808 wniosków o azyl.

Wyniki te w dużej mierze odpowiadają tym, które zebrano w tym samym okresie w ubiegłym roku. Z uwagi na pandemię COVID-19, obydwa półroczne wyniki były niższe niż w ubiegłych latach.


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem