more_horiz
Wiadomości

Spotkanie Morawiecki - Johnson. "Polska jest najważniejszym sojusznikiem w NATO"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 13:12
Boris Johnson powiedział w czasie spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, że "Polska jest najważniejszym europejskim sojusznikiem Wielkiej Brytanii w NATO". Przywódcy rządów rozmawiali w piątek w Londynie. Głównym tematem była sytuacja na polsko-białoruskiej granicy, a także kwestie związane z cenami energii.
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Borisem JohnsonemFoto: Krystian Maj/KPRM

Szef polskiego rządu odwiedził w piątek Londyn, gdzie spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii. Przywódcy podczas rozmów mają skupić się głównie na temacie napięć na polsko-białoruskiej granicy, które są spowodowane hybrydowymi działaniami reżimu Łukaszenki.

Spotkanie Morawiecki - Johnson. Ciepłe słowa

Na otwartym dla mediów wstępie spotkania na Downing Street Johnson mówił o polsko-brytyjskich relacjach.

- Myślę, że Polska, w naszym sposobie myślenia, jest naszym najbliższym europejskim sojusznikiem w NATO w zakresie budowania obrony, relacji długoterminowego bezpieczeństwa i oczywiście w wielu innych obszarach - powiedział premier Boris Johnson.

Premier Mateusz Morawiecki podziękował swojemu brytyjskiemu odpowiednikowi za te słowa, podkreślił, że sytuacja migracyjna w Polsce jest bardzo intensywna i jest to problem dla całej Europy.

- Widzimy, że w tym nowym porządku świata pojawiają się niekoniecznie dobrzy gracze na naszych granicach i to jest istotne wyzwanie dla wspólnoty transatlantyckiej. Musimy być solidarni - podkreślił szef polskiego rządu.

Piątkowa wizyta premiera Morawieckiego w Londynie wpisuje się w serię spotkań z europejskimi liderami, zapoczątkowaną w niedzielę. Od tego czasu szef polskiego rządu odwiedził osiem krajów i podczas spotkań z europejskimi przywódcami rozmawiał o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Radosław Fogiel w "Sygnałach dnia"

Czytaj także:

bf

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem