Andrzej Lepper bał się o własne życie?
Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej" zgłosił się do prokuratury, by przekazać dowody, które wskazują, że szef Samoobrony chciał potwierdzić zeznania Jarosława Kaczyńskiego ws. afery gruntowej
2011-08-07, 13:06
Według Sakiewicza, redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Andrzej Lepper obawiał się o swoje życie.
Według informacji, do których dotarł portal Niezależna.pl wśród dowodów naczelnego "GP" są nagrania rozmowy z Andrzejem Lepperem, w czasie której szef „Samoobrony” ujawnia źródło przecieku w aferze gruntowej oraz wyraża chęć podzielenia się tą wiedzą z prokuraturą.
Z materiałów gazety wynika, że Lepper chciał potwierdzić przed sądem zeznania Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tzw. afery gruntowej. Sakiewicz twierdzi, że były wicepremier obawiał się o swoje życie. Dowody, które przekaże prokuraturze, stawiają pod znakiem zapytania przyjętą niemal od razu po śmierci Leppera wersję. że popełnił on samobójstwo z powodów osobistych.
Śmierć Leppera
Z ustaleń prokuratury wynika, że przyczyną śmierci Andrzeja Leppera mogły być kłopoty finansowe. Dariusz Ślepokura z warszawskiej Prokuratury Okręgowej powiedział, że takie przepuszczenie wynika z dotychczas przeprowadzonych rozmów ze świadkami.
Do tej pory przesłuchano osoby, które miały w ostatnim dniu kontakt z Andrzejem Lepperem oraz pracowników biura Samoobrony, gdzie doszło do tragedii.
Andrzej Lepper był widziany przez swoich współpracowników po raz ostatni ok. godz. 8.30 w piątek. Zgon nastąpił prawdopodobnie ok. godz. 12. Ciało znalazł zięć Leppera o godz. 16.20. Zwłoki były zawieszone na sznurze, który był przymocowany do worka treningowego bokserskiego.
Andrzej Lepper nie żyje - zobacz serwis specjalny>>>
Biegli nie stwierdzili, by do śmierci Andrzeja Leppera przyczyniły się osoby trzecie. W trakcie oględzin ciała stwierdzono, iż na szyi występuje tzw. "bruzda wisielcza". Oględziny ciała trwały od godz. 22 w piątek do 3 rano w sobotę.
Ostateczna przyczyna śmierci byłego wicepremiera zostanie jednak stwierdzona po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Ta ma zostać zarządzona w poniedziałek przez prokuraturę.
Śledztwo w sprawie śmierci Andrzeja Leppera poprowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Formalne postanowienie o wszczęciu śledztwa zostanie wydane w poniedziałek. W biurze poselskim Leppera zabezpieczono dokumentację i jego telefon komórkowy.
Andrzej Lepper nie żyje
Andrzej Lepper miał 57 lat, był żonaty - miał syna i dwie córki. Karierę polityczną rozpoczynał w latach 90. od organizowania protestów rolniczych i blokad dróg.
W 2000 roku założył partię polityczną Samoobrona RP, a chwilę później jego ugrupowanie weszło do Sejmu.
Lepper był wicepremierem w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, gdy ekipą rządzącą krajem była koalicja PiS-Samoobrona- LPR.
niezalezna.pl, IAR, PAP/sm
REKLAMA