more_horiz
Wiadomości

Aktywistki Femen trafią do tunezyjskiego więzienia? Zadecyduje sąd

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 16:56
Dwie Francuzki i Niemka z ruchu Femen staną przed sądem w Tunezji. Mogą trafić do więzienia za obrazę moralności.
Aktywistka grupy Femen zatrzymana podczas protestu w Tunezji
Aktywistka grupy Femen zatrzymana podczas protestu w Tunezji Foto: PAP/EPA/STR

Trzy aktywistki feministycznego ruchu Femen, aresztowane w środę za manifestację pod sądem w Tunisie, 5 czerwca staną na ławie oskarżonych. Zarzuca się im obrazę moralności publicznej i dobrych obyczajów - poinformowali w piątek adwokaci kobiet.

Dwie aresztowane Francuzki i Niemka w środę protestowały roznegliżowane od pasa w górę w obronie innej członkini Femenu, Tunezyjki, którą 19 maja zatrzymano w mieście Kairuan. Był to pierwszy taki protest aktywistek ruchu w świecie arabskim.

19 maja w Kairuan miał się odbyć kongres radykalnego ruchu salafickiego Ansar al-Szaria. Nie doszedł jednak do skutku, ponieważ został zakazany przez władze Tunezji.
Tunezyjska działaczka miała w proteście przeciwko salafickiemu ugrupowaniu napisać "Femen" na murze cmentarza, w pobliżu głównego meczetu w mieście. Usiłowała też rozwinąć transparent. Przeszkodzili jej w tym gromadzący się na miejscu ludzie.

Kobiecie postawiono zarzut posiadania pojemnika z gazem pieprzowym. Prokuratura nie wyklucza jednak poważniejszych zarzutów.

PAP, bk

''

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem