Wybory w Elblągu: do 14.00 głosowało 18 procent uprawnionych

W Elblągu trwa druga tura wyborów na prezydenta miasta. Głosujący mają do wyboru dwoje kandydatów: Jerzego Wilka z PiS oraz Elżbietę Gelert z PO.

2013-07-07, 16:08

Wybory w Elblągu: do 14.00 głosowało 18 procent uprawnionych
. Foto: Maksim Bogodvid/Wikimedia Commons/CC

Posłuchaj

Wybory w Elblągu bez zakłóceń. Relacja Sylwii Białek (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Przed dwoma tygodniami, w pierwszej turze wyborów prezydenta miasta oraz Rady Miejskiej, o tej porze zagłosowało o 0,35 procent więcej elblążan.

Lokale wyborcze otwarto o godz. 8.00, a zamknięte zostaną o godz. 22.00. W Elblągu są 62 obwodowe komisje wyborcze, z czego 57 działa w obwodach głosowania otwartych, pięć w obwodach zamkniętych. Są to szpitale i areszt śledczy. W sumie uprawnionych do głosowania jest 97 967 osób, o jedną osobę mniej niż w pierwszej turze głosowania.

23 czerwca odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Wygrał je kandydat PiS-u Jerzy Wilk, który zdobył 31,79 procent głosów. Drugie miejsce zajęła Elżbieta Gelert z Platformy Obywatelskiej, która zdobyła 21,25 procent głosów.
Jednocześnie mieszkańcy Elbląga wybierali 25-osobową Radę Miasta. Najwięcej, bo 10 radnych będzie miało Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska - 7, SLD - 5, a komitet Witolda Wróblewskiego - 3.

Wybory odbywają się, ponieważ w kwietniu w referendum odwołano dotychczasowe władze, w tym związanego z PO prezydenta Grzegorza Nowaczyka.

REKLAMA

Wybory w Elblągu - tu zobacz więcej>>>

mc

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej