more_horiz
Wiadomości

Ruszył proces ws. śmierci Szymona z Będzina

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 13:22
Przed Sądem Okręgowym w Katowicach ruszył proces rodziców Szymona z Będzina. Prokurator rozpoczął odczytywanie aktu oskarżenia.
Audio
  • Prokurator Arkadiusz Jóźwiak o zarzutach stawianych rodzicom Szymona (IAR)
Oskarżeni Beata Ch. (P) i Jarosław R. (L) podczas rozpoczęcia procesu przed Sądem Okręgowym w Katowicach
Oskarżeni Beata Ch. (P) i Jarosław R. (L) podczas rozpoczęcia procesu przed Sądem Okręgowym w KatowicachFoto: PAP/Andrzej Grygiel

We wtorek ruszył proces w sprawie śmierci Szymona z Będzina. Podejrzani są rodzice dziecka – Beata Ch. i Jarosław R. Zdaniem śledczych, działając wspólnie i w porozumieniu, godząc się na pozbawienie życia niespełna dwuletniego Szymona, zaniechali udzielenia mu pomocy medycznej.

Jarosław R. miał zadać dziecku silny cios pięścią w brzuch, kobieta nie udzieliła pomocy - mówi prokurator Arkadiusz Jóźwiak.

Oskarżeni odpowiedzą także za wyłudzanie świadczeń na nieżyjące już dziecko. Za zarzucane przestępstwa grozi im kara do 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywocia.

Sprawa będzie jawna. Taką decyzję podjął sąd. Wnioski o wyłączenie jawności złożyli obrońcy rodziców dziecka. Sąd zastrzegł jednak, że możliwe będzie wyłączenie jawności, gdy zajdzie taka konieczność. Ograniczenie możliwości rejestrowania dotyczy z kolei części dowodowej.

Ciało chłopca znaleziono w marcu 2010 roku w Cieszynie w stawie. Jak ustalono leżało tam kilka dni. Zdaniem śledczych przyczyną zgonu chłopca był uraz jamy brzusznej. Grób chłopca znajduje się na cmentarzu w Cieszynie.
IAR/Radio Katowice/mk

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem