more_horiz
Wiadomości

Asyż czeka na Franciszka. W piątek papieska pielgrzymka

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 19:54
Miejsce narodzin świętego Franciszka gotowe na przyjęcie papieża Franciszka. W piątek rano papież wyrusza w jednodniową pielgrzymkę do Asyżu. Spędzi tam cały dzień. Głównym punktem wizyty będzie msza przed Bazyliką świętego Franciszka.
Audio
  • W piątek papież wyrusza w jednodniową pielgrzymkę do Asyżu. Relacja specjalnego wysłannika Polskiego Radia Wojciecha Cegielskiego (IAR).
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: EPA/FRUSTACI

Jak relacjonuje z Asyżu specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, przez cały dzień w mieście trwały ostatnie przygotowania do wizyty. W obu miasteczkach wiszą już papieskie flagi, transparenty z napisami "Witamy Franciszka“, a policja zamknęła już drogi wokół miejsc, które  odwiedzi papież.

Przed bazyliką świętego Franciszka, gdzie papież odprawi mszę, ustawiany jest ołtarz, a oddziały reprezentacyjne wojska i policji ćwiczą uroczyste parady. W Asyżu jest już co najmniej kilkadziesiąt tysięcy gości, a w hotelach nie ma już wolnych miejsc.

Franciszek będzie 33 papieżem, który odwiedza Asyż, ale ta wizyta będzie wyjątkowa. - To pierwszy papież o imieniu Franciszek. A więc papież Franciszek odwiedza miasto Franciszka. Można powiedzieć, że przyjeżdża do domu - mówi biskup Asyżu Domenico Sorrentino.

Papież Franciszek spędzi w Asyżu 11 godzin. Wieczorem odleci śmigłowcem do Watykanu. Z okazji wizyty prezydent Włoch Giorgio Napolitano zaapelował o otwartość i uważne słuchanie słów Franciszka. List prezydenta opublikowano na stronie internetowej zakonu franciszkanów w Asyżu.

''

IAR/MP

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem