more_horiz
Wiadomości

Proaborcyjne protesty przed TK. Henryk Kowalczyk: Strajk Kobiet pokazał swoją złą twarz

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 07:50
- Opowiadanie o wolności kobiet, nie zwracając uwagi na prawo do życia poczętego dziecka, jest błędem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, poseł PiS.
Henryk Kowalczyk
Henryk KowalczykFoto: PR
pap protesrty pap 1200 .jpg
Manifestacja przed siedzibą TK. Warszawska policja zatrzymała trzy osoby

Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. W czwartek wczesnym wieczorem rozpoczęły się demonstracje pod TK. Po godz. 2 w nocy policja zaczęła wyprowadzać protestujących spod budynku przy użyciu siły. Stawiali oni bierny opór. 

Posłuchaj
18:27 PR1 2021_01_29-07-14-27_for_media.mp3 Henryk Kowalczyk: Strajk Kobiet pokazał swoją złą twarz (Sygnały dnia/ Jedynka)

 

Zdaniem Henryka Kowalczyka "życie należy chronić zawsze i opowiadanie o wolności kobiet, nie zwracając uwagi na prawo do życia poczętego dziecka, jest błędem".  - PiS nigdy nie narzucało dyscypliny ws. głosowań nad tego rodzaju sprawami. Jestem przeciwnikiem referendum nad prawem do życia, mamy obowiązek chronić każde życie - mówił poseł PiS.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia dodał, że "Strajk Kobiet miałby większe szanse, gdyby zajmował się konkretnymi sprawami, a ta wulgarna droga nie prowadzi do sukcesu. Strajk Kobiet pokazał swoją złą twarz". 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Katarzyna Gójska
Gość: Henryk Kowalczyk (PiS)
Data emisji: 29.01.2021
Godzina emisji: 7.15

dn/kh

Zobacz także

Zobacz także