more_horiz
Wiadomości

Urszula Pasławska: osoby, które się zaszczepiły, nie powinny być objęte restrykcjami

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 18:52
- Jest dużo punktów szczepień, ale zapominano o człowieku, którego trzeba zachęcić i zmotywować - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Pasławska (PSL - Koalicja Polska), odnosząc się do wzrostu zachorowań na COVID-19 oraz przebiegu akcji szczepień.
Urszula Pasławska
Urszula Pasławska Foto: PR24 / Robert Bartosewicz

Niemal 19 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. W środę pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk powiedział, że rząd nie chce wprowadzać przymusu szczepień. Przekazał też, że nie ma żadnej decyzji o ich odpłatności.

covid-19 koronawirus free shutterstock 1200.jpg
"Czwarta fala się de facto zaczęła". Maria Libura o sytuacji epidemicznej w Polsce

Urszula Pasławska komentowała przebieg programu szczepień w Polsce. - Całej klasie politycznej powinno dać do myślenia to, że cześć społeczeństwa została pozbawiona dialogu. Należy nie pokonywać, ale przekonywać. Do osób wątpiących, czy przeciwnych szczepieniom, mamy również obowiązek w jakiś sposób dotrzeć - podkreślała.

- Mamy bardzo niebezpieczny trend wzrostu zakażeń. Ważna jest przyszłość i decyzje rządzących, tak aby nie doszło do lockdownu. (…) Tego nie wytrzyma gospodarka czy edukacja, wszyscy jesteśmy tym zmęczeni. Na pewno osoby zaszczepione nie powinny zostać kolejny raz obciążone lockdownem - zaznaczyła poseł.

Jak podkreślała, powinno się znaleźć sposób na przekonanie osób dotąd niezaszczepionych. - Dziś PiS ma nie tylko wiedzę, możliwości komunikacyjne, ale i wszelkie instrumenty, by zachęcać do szczepień, których system wygląda w Polsce słabo - stwierdziła gość audycji, dodając także, że jest przeciwko nakazowi szczepień. - Nas historycznie przymus i nakaz zniechęcają - mówiła Urszula Pasławska.

Posłuchaj
11:01 PR24_mp3 2021_09_09-17-35-49.mp3 Urszula Pasławska o przebiegu akcji szczepień w Polsce (Polskie Radio 24/Rozmowa PR 24)

Czytaj także:

W ciągu minionej doby wykryto 533 zakażenia koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Od wczoraj zmarło 11 zakażonych osób. Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby. Natomiast 8 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: Rozmowa PR 24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Urszula Pasławska

Data emisji: 09.09.2021

Godzina: 16.35

Zobacz także

Zobacz także