more_horiz
Wiadomości

Postępowanie KRRiT ws. filmu TVN "Franciszkańska 3". Rośnie liczba skarg

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 19:34
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski wszczął z urzędu postępowanie wyjaśniające w sprawie reportażu "Franciszkańska 3" w telewizji TVN. Poinformowano o tym w komunikacie.
Postępowanie KRRiT ws. filmu TVN Franciszkańska 3. Wpływają liczne skargi, a ich liczba rośnie
Postępowanie KRRiT ws. filmu TVN "Franciszkańska 3". Wpływają liczne skargi, a ich liczba rośnieFoto: Postępowanie KRRiT ws. filmu TVN "Franciszkańska 3". Wpływają liczne skargi, a ich liczba rośnie/shutterstock

"Zaraz po emisji wszcząłem postępowanie wyjaśniające z urzędu i wezwałem spółkę TVN do niezwłocznego przesłania wyemitowanego materiału. Do KRRiT wpływają liczne skargi w związku z tą audycją, a ich liczba stale rośnie" - przekazano we wpisie na Twitterze.

W ubiegłym tygodniu telewizja TVN wyemitowała materiał Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3". W publikacji pojawiły się sugestie, jakoby Karol Wojtyła w czasie, gdy był metropolitą krakowskim, miał wiedzieć o przypadkach tuszowania pedofilii wśród duchownych. Komentatorzy oraz historycy zwracają uwagę, że oskarżenia są oparte na materiałach SB, których nie można dziś zweryfikować.

Uchwała w Sejmie

W odpowiedzi na publikację Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II, w której "zdecydowanie potępił medialną, haniebną nagonkę opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież - św. Jan Paweł II, najwybitniejszy Polak w historii".

Zareagowała także Konferencja Episkopatu Polski. Biskupi napisali, że wobec podejmowanych ostatnio na szeroką skalę bezprecedensowych prób zdyskredytowania osoby i dzieła św. Jana Pawła II apelują do wszystkich o uszanowanie pamięci jednego z najwybitniejszych naszych rodaków. Podziękowali też wszystkim, którzy od samego początku stanęli w obronie dobrego imienia świętego papieża.

Czytaj też:

IAR/mn

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także