more_horiz
Wiadomości

Zamordowanie ks. Blachnickiego i ataki na Jana Pawła II. Rzecznik IPN gościem radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 10:33
Gościem Programu 1 Polskiego Radia będzie dr Rafał Leśkiewicz z Instytutu Pamięci Narodowej. Na rozmowę zapraszamy o godz. 12.25.
Doktor Rafał Leśkiewicz, rzecznik prasowy IPN
Doktor Rafał Leśkiewicz, rzecznik prasowy IPNFoto: Mikołaj Bujak/Instytut Pamięci Narodowej

Od niemal tygodnia trwają medialne debaty i dyskusje wywołane przez reportaż "Franciszkańska 3" i zawarte w nim tezy. W materiale dotyczącym działań trzech duchownych, obejmującym wydarzenia z lat 60. i 70., kard. Karol Wojtyła przedstawiony został jako celowo ukrywający sprawy molestowań popełnionych przez duchownych.

Ta sprawa będzie jednym z głównych wątków rozmowy w PR24 z dr. Rafałem Leśkiewiczem z IPN.

Drugi ważny temat to nowe informacje w sprawie księdza Franciszka Blachnickiego. We wtorek na wspólnej konferencji prokurator generalny Zbigniew Ziobro, prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki i prokurator Andrzej Pozorski poinformowali, że ks. Franciszek Blachnicki został otruty i to było przyczyną jego nagłej śmierci w 1987 roku.

Dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu prokurator Andrzej Pozorski przypomniał w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że ks. Franciszek Blachnicki przed tragiczną śmiercią przez wiele lat był inwigilowany w Polsce i za granicą.

Rozmowy można będzie wysłuchać w Programie 1 Polskiego Radia (FM lub DAB+), a także na naszej stronie internetowej Polskieradio24.pl.

Czytaj także:

bartos

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także