MF: projekt budżetu na 2020 r. zakłada zniesienie limitu 30-krotności dot. składki na ZUS

 - Przyjęty we wtorek przez rząd projekt budżetu na 2020 r. zakłada zniesienie limitu 30-krotności prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce, dotyczącego składek na ZUS - poinformował Paweł Jurek z biura prasowego resortu finansów.

2019-09-24, 16:00

MF: projekt budżetu na 2020 r. zakłada zniesienie limitu 30-krotności dot. składki na ZUS
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Glow Images/East News

- Przyjęty we wtorek przez rząd projekt budżetu na 2020 r. zakłada zniesienie limitu 30-krotności prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce, dotyczącego składek na ZUS - poinformował Paweł Jurek. Dodał, że zmiana oznacza dodatkowe dochody w kwocie 5,1 mld zł netto.


Powiązany Artykuł

premier 1200 .jpg
Mateusz Morawiecki: budżet jest skrojony bardzo dobrze

"Ostateczna decyzja należy do Sejmu"

"Zniesienie ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe" zapisano już w przyjętych w czerwcu br. założeniach do przyszłorocznego budżetu. Plan ten uwzględniono we wstępnym projekcie budżetu na 2020 r., który rząd zaakceptował pod koniec sierpnia. Chodzi o limit dochodów, po przekroczeniu którego przestaje się płacić składki na ZUS. To 30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce. W przypadku 2020 r. byłoby to ok. 156 tys. zł. brutto.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Nowy minister finansów, inwestycji i rozwoju: na pierwszym miejscu stabilność finansów publicznych


Powiązany Artykuł

1200_ premier_rząd_Flickr.jpg
Budżet bez deficytu? Dziś posiedzenie rządu ws. przyszłorocznego budżetu

W poniedziałkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" premier Mateusz Morawiecki informował, że wpływy ze zniesienia 30-krotności są założone w budżecie. "Zapisaliśmy to w projekcie budżetu, ale ostateczna decyzja należy do Sejmu" - oświadczył premier dopytywany, czy sprawa jest już przesądzona.

REKLAMA

Zaznaczył, że zniesienie limitu dotyczyłoby grupy, która stanowi ułamek ogółu zatrudnionych, ok. 2,3 proc.

kstar

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej