MŚ w kolarstwie górskim: Maja Włoszczowska bez medalu. Złoto dla Amerykanki Courtney

2018-09-08, 14:31

Kate Courtney cieszy się z niespodziewanego złotego medalu . Foto: PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER

Maja Włoszczowska zajęła piąte miejsce w mistrzostwach świata w kolarstwie górskim w szwajcarskim Lenzerheide. Zwyciężyła niespodziewanie Amerykanka Kate Courtney, która na ostatnim okrążeniu wyprzedziła prowadzącą od startu Dunkę Annikę Langvad.

Maja Włoszczowska zajęła 5. miejsce w wyścigu elity na mistrzostwach świata w kolarstwie górskim (IAR)
+

23-letnia Courtney uzyskała na mecie 47 sekund przewagi nad Langvad. Brązowy medal, ze stratą blisko dwóch minut, wywalczyła Kanadyjka Emily Batty.

Tuż za podium uplasowały się dwie zawodniczki polskiej grupy Kross - broniąca tytułu Szwajcarka Jolanda Neff oraz Włoszczowska. Polka straciła do triumfatorki trzy minuty i 15 sekund.

Druga z biało-czerwonych, Katarzyna Solus-Miśkowicz zajęła 17. miejsce. Aleksandra Podgórska nie ukończyła rywalizacji.

Courtney nie była wymieniana w roli faworytek. Przed rokiem w Cairns Amerykanka zdobyła srebrny medal MŚ kategorii młodzieżowej, a w tym sezonie pokazała się z dobrej strony w zawodach Pucharu Świata w Mont-Sainte-Anne w Kanadzie, gdzie zajęła trzecią lokatę. Do tej pory były to jedyne znaczące sukcesy w jej karierze.